شبکه های اجتماعی در نرم افزار CRM

سی آر ام

شبکه های اجتماعی روش تعامل و برقراری ارتباط مردم را تغییر داده اند. مشتریان امروزی مطلع تر هستند و اطلاعات شان را با روش های جدید و از منابع جدید دریافت می کنند. تصمیم گیری های مشتریان عموما از گفت و گو های آنلاین و نظرات کاربران اثر می پذیرد. در واقع، 75% از مشتری های B2B، تصمیم های خریدشان تحت تاثیررسانه های اجتماعی است و مشتریان بیش از  70% طول مسیر خرید را قبل از برقراری ارتباط با شما طی کردند. اما بیشتر ابزارهای شنیداری اجتماعی امروزی بسیار پیچیده و گران هستند که تنها برای گروه کوچک سرآمد در دسترس است ( بدین معنی که اطلاعات مرتبط به ندرت دردسترس کسی است که به آن نیاز دارد). در مایکروسافت باور بر این است که این اطلاعات ارزشمند باید در دسترس همگان با��د.


شنود اجتماعی مایکروسافت:
شنود اجتماعی مایکروسافت سرویس جدید و قدرتمندی است در نرم افزار سی آر ام 2015 که سازمان شما برای دیدن کانال های رسانه اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک می تواند از آن استفاده کند. از شنود اجتماعی مایکروسافت استفاده کنید تا محصولات، برند ها، رقیبان و کمپین های جهانی را دنبال کنید و بلافاصله از مشتریان و تجارت تان در  شبکه اجتماعی اطلاعات صحیح به دست آورید.
تحلیل مردم:
علاوه بر منابع موجود (نوییتر، فیسبوک، بلاگ ها و ویدیو ها)، می توانید اخبار را به موضوعات جست و جوی خود  اضافه کنید و خواسته هایتان را به زبانهای دیگر مثلا ایتالیایی تحلیل کنید.
به دست آوردن بینش اجتماعی:
جهت محدود سازی مجموعه داده هایتان از فیلتر های مکانی استفاده کنید و پست ها و ارسال ها از مناطق یا کشور های خاص را ببینید. گروه های مکانی که به کاربران اجازه فیلتراسیون بهینه ی داده ها را می دهد و داده ها را به طور بهینه فیلتر کنند را ایجاد و مدیریت کنید.
دسترسی جغرافیایی:
مکالمات اجتماعی را به 19 زبان زنده دنیا گوش دهید: عربی، چینی، دانمارکی، هلندی، انگلیسی، فنلاندی، فرانسوی، آلمانی، یونانی، عبری، ایتالیایی، ژاپنی، نروژی، لهستانی، پرتغالی، روسی، اسپانیایی، سوئدی و تایلندی و خواسته هایتان را به شش زبان تحلیل کنید: انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، پرتغالی (پرتغال)، اسپانیایی و ایتالیایی. رابط کاربری شنود اجتماعی مایکروسافت  به همان 6 زبان تحلیلی ترجمه شده است.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS