وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

سرنوشت SharePoint Designer و SharePoint Foundation در شیرپوینت 2016

Sharepoint designer :
در شیرپوینت 2016  شیرپوینت دیزاینر دیگر ارائه نخواهد شد، بدین معنی است که در نسخه جدید شیرپوینت نسخه جدیدی از شیرپوینت دیزاینر وجود نخواهد داشت . ولی برای سرور شیرپوینت 2016 هنوز میتوان از شیرپوینت دیزاینر 2013 استفاده کرد. Microsoft SharePoint Designer (SPD) که قبلا با عنوان Microsoft Office SharePoint Designer شناخته میشد ، یک ویرایشگرHTML تخصصی شده و برنامه رایگان طراحی وب برای ساخت یا اصلاح سایت های مایکروسافت شیرپوینت ،صفحات وب و work flows است. SPD بخشی از محصولات خانواده مایکروسافت شیرپوینت است . قبلا بخشی از خانواده مایکروسافت آفیس 2007 بود ، ولی در حقیقت  شامل هیچ یک از انواع مایکروسافت آفیس نبود.


شیرپوینت دیزاینر ابزار رایگانی است که نسخه های متعددی دارد و برای انجام تغییرات ، توسعه ی work flow و تجاری کردن برنامه های کاربردی شیرپوینت استفاده میشود.
SharePoint Designer 2007 ، SharePoint Designer 2010 و SharePoint Designer 2013  به ترتیب با MOSS 2007 ، SharePoint 2010 و SharePoint 2013 کار میکنند. SharePoint designer 2013   برای شیرپوینت آنلاین استفاده شد تا تغییرات، تجاری سازی ، توسعه work flow و وظایف بسیار دیگری را انجام دهد. مواردی که هنوز واضح نیستند اینکه در شیرپوینت 2016 چه چیزی جایگزین شیرپوینت دیزاینر خواهد شد یا مایکروسافت ابزار جدیدی به عنوان جایگزین شیرپوینت دیزاینر معرفی میکند یا اینکه آیا همانطور که قبلا مایکروسافت در sharepoint server2013 برای تجاری سازی design manager  را معرفی کرد ، تغییرات با استفاده از web browser  اجرا خواهند شد، بنابراین این امکان وجود دارد که همه تغییرات با استفاده از رابط browser اجرا شوند. این میتواند گزینه خوبی باشد که با browser edge جدید ، همچنین نسخه جدید ویندوز 10 می آید ، ولی در هر حال دوست داران شیرپوینت دیزاینر کسانی که از آن برای انجام اکثر تغییرات استفاده میکنند ، این تغییر را از دست خواهند داد.


Sharepoint foundation :
همانطور که گفتیم در شیرپوینت 2016 ،  Sharepoint foundation  وجود نخواهد داشت ، به این معنی است که نسخه رایگان شیرپوینت دیگری بعد از نسخه کنونی وجود نخواهد داشت .
Sharepoint foundation2013 راهکاری ضروری برای سازمانهایی که به platform ایمن ، قابل مدیریت ، و همکاری بر پایه وب نیاز دارند ، است. شیرپوینت با فراهم سازی دسترسی آسان به مردم ، اسناد و اطلاعات به تیم ها کمک میکند با یکدیگر در ارتباط بمانند.
از Sharepoint foundation استفاده کنید تا برنامه زمان بندی را تنظیم کنید ، اسناد را سازماندهی کنید و در تصمیمات در محیط های کار تیمی ، بلاگ ها  ، wikis و کتابخانه های اسناد در platform که شامل زیرساخت هایی برای شیرپوینت سرور است ، شرکت کنید.

 

نظرات (1) -

  • رضا.ب
    مشخص بود که مایکروسافت دیزاینر رو دیگه ادامه نمیده. ضمن اینکه بحث سر infopath هم بود. که ظاهرا فعلا بیخیال شده و توی 2016 هم میشه ازش استفاده کرد تا جایگزینی در نسخه بعدی پیدا بشه.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS