وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

تازه ها در شیرپوینت 2016

شیرپوین�� 2016

پس از اینکه مایکروسافت رسما اعلام کرد که شروع به کار روی نسخه جدید شیرپوینت کرده است، بعضی از شما درباره ویژگی های جدید و فرآیند ارتقاء سوال هایی در ذهنتان پیش آمده بود. از آنجا که مایکروسافت این اطلاعات را حتی در اختیار شرکاء خود نیز قرار نداده بود ، جوابی برای سوالات شما وجود نداشت . اما اکنون که مایکروسافت اطلاعات ابتدایی از برخی ویژگی ها، مرز محدودیت ها، پیشرفت های کلی و الزامات سخت افزاری جدید را منتشر کرده است ، با مطالعه این مقاله میتوانید پاسخ خوب و روشنی  برای سوال های خود بیابید.
جولیا وایت مدیر کل بازاریابی محصول Microsoft office 365 می گوید: "با شیرپوینت 2016، علاوه بر قابلیت های delivering durable و on-premises ، ما بر تهیه  امکاناتی که در office 365 به مشتریان on-premises خودمان دادیم  و همچنین اطمینان یافتن از اینکه آن را یکپارچه ساختیم تا cloud را به مرکز داده شما بیاوریم ، تمرکز کرده ایم."
جذاب ترین ویژگی ها ی جدید و تغییرات در این مقاله بررسی میشوند. شیرپوینت 2016 هنوز به مرحله ی تکامل ویژگی ها نرسیده است، بنابراین ممکن است برخی از قابلیت های جدید تغییر داده شوند.
خبر خوب برای همه کسانی که به تغییر فارم شیرپوینت 2013 خود به شیرپوینت 2016 فکر میکنند: شیرپوینت 2016 هنوز تحت عنوان نسخه (درون سازمانی) on-premise در دسترس خواهد بود و الزامات سخت افزاری تغییر زیادی نکردند. نکته قابل توجه این است که شیرپوینت 2016 به windows server 2012 R2 یا windows server 10 نیاز دارد.
انتظار می رود که نسخه کاندیدای انتشار در Q2/2016  - در دسترس باشند  با اینحال ممکن است نسخه عمومی بتا در ابتدای  Q4/2015  قابل دسترسی باشد. اگرچه انتشار نهایی شیرپوینت 2016 هنوز یک سال دیگر انجام میشود ، ما از هم اکنون شروع به ارائه همکاری در انتقال و ارتقاء می کنیم.
تیم توسعه پرنیان نیز تمام تغییرات و اتفاقات پیرامون شیرپوینت 2016 را رصد می کند تا بلافاصله سرویس ها و نرم افزارهای خود را شامل هاست شیرپوینت فارسی، پورتال سازمانی، سیستم فرآیند ساز، سیستم مدیریت اسناد و آرشیو را به نسخه شیرپوینت 2016 ارتقا دهد. خبر خوب دیگر این است که در نسخه 2016 تمام وب پارت های شیرپوینتی فروشگاه شیرپوینت به صورت App part باز نویسی می شوند.

مرز ها و محدودیت های جدید:

شیرپوینت 2016

 در محدودیت ها تغییراتی رخ داده است که کاربران مدتها درخواست داده بودند. سایز پایگاه داده از 200GB به 1TB افزایش یافته که site collection  بزرگتر و معماری اطلاعات ساخته شده بهتری را می پذیرد. نهایتا محدودیت نمای لیستها به بیش از 5000 آیتم افزایش یافته است . اگرچه این مورد تاثیر جدی بر back-end SQL-servers خواهد داشت،  اشکالات نمایشی در پی نخواهد داشت
سایز فایل به 10 گیگابایت افزایش یافته است، این افزایش به شما اجازه میدهد فایل های ویدیو یا  CAD DRAWINGS بزرگتری را در شیرپوینت ذخیره کنید.

ارتقا به شیرپوینت 2016:
طبق آخرین اطلاعات از گروه محصول شیرپوینت، فرآیند انتقال پایگاه داده مشابهی جهت ارتقا شیرپوینت 2010  به شیرپوینت 2016 وجود خواهد داشت. انتظار نیست که  ارتقاء درون خطی در دسترس باشد. شدیدا توصیه میشود قبل از انجام هر عملی راجع به ارتقاء به شیرپوینت 2016 ، ابتدا شیرپوینت 2010 را به شیرپوینت 2013 ارتقاء دهید. همچنین مورد انتظار است که اسناد کمکی وجود داشته باشد تا در اسناد اداری انتقال از شیرپوینت 2013 به شیرپوینت 2016 کمک کند.
فرآِیند به روزرسانی فارم شیرپوینت به طور چشمگیری تغییر یافته است . فرآیند دستی  به روز رسانی نصب ، توسط فرآیندی که zero downtime patching نامیده میشود جایگزین خواهد شد. CU های ماهانه کوچکتر خواهند شد و کاربران حتی متوجه نخواهند شد که در حال حاضر به روز رسانی انجام میشود.  این شیوه جدید پذیرش به روز رسانی ها باید قابلیت اطمینان سرویس را افزایش و تعداد PATCH  ها را کاهش دهد.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS