وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

خلاقانه ترین و جذاب ترین نرم افزار اتوماسیون اداری ایران

نرم افزار اتوماسیون ادارینسخه اول اتوماسیون اداری پرنیان حدود 8 سال پیش و بر پایه Outlook 2007 تولید شد، این محص��ل در همان زمان نیز یک نوآوری به حساب می آمد و مدت ها طول کشید تا تیم فروش ما مشتریان را قانع کنند که استفاده از بستر اوتلوک و اکسچنج بسیار کارآمدتر و مناسب تر از استفاده از نرم افزارهای اتوماسیون اداری سنتی است. با ارایه نسخه های جدید مایکروسافت آفیس و اکسچنج ما نیز نسخه های جدیدتر از اتوماسیون اداری را ارایه کردیم. و مشتریان بیشتری ترجیح دادند اتوماسیون گران قیمت و سنگین و سنتی خود را کنار بگذارند و به استفاده از اوتلوک و اکسچنج و به تبع آن استفاده از اتوماسیون اداری پرنیان روی آورند.

اما تیم طراحی پرنیان تصمیم گرفت در ارتقا به نسخه 2016 مجددا سیستم را از پایه طراحی کند و یک سیستم بسیار مدرن، جذاب و خارق العاده خلق کند. بعد از ماهها بررسی و مباحثه هم اکنون نسخه جدید نرم افزار اتوماسیون اداری پرنیان در حال تولید می باشد. در این مطلب به شرح تغییرات نسخه جدید خواهیم پرداخت. اما قبل از آن لازم است به چند سوال پاسخ دهیم.

چرا ما نرم افزارهای اتوماسیون اداری معمول در بازار را سنتی می نامیم؟

تقریبا همه نرم افزار اتوماسیون اداری موجود در بازار با الگو برداری عمیق از روش کاغذی گردش مکاتبات تولید شده اند. با ظهور تکنولوژی های متعدد صرفا ماهیت فنی ابزارها به روز شد و از محیط DOS تبدیل به ویندوز و از ویندوز به وب و از وب به موبایل ارتقا داده شود. اما کماکان ریشه های عمیق روش مکاتبات کاغذی همچنان در این نرم افزارها وجود دارد و عمده تغییرات در ظاهر و ابزارها داده می شود نه در بنای تحلیلی. این در حالی است که تقریبا در همه جای دنیا از بستر ایمیل برای مکاتبات درون و برون سازمانی استفاده می کنند. و از آن مهتر اینکه سیستم های ایمیل بر مبنای نگاه جدید از مکاتبات توسعه داده شده اند نه صرفا الکترونیکی کردن روش های دستی. 

 بر پایه اوتلوک بودن به چه معنا است؟

ما بارها گفته ایم که نرم افزار اتوماسیون پرنیان بر پایه Outlook و اکسچنج است. اما این جمله دقیقا به چه معنی است؟ برای اینکه نرم افزار اتوماسیون اداری پرنیان در مجموعه شما نصب شود لازم است ابتدا اکسچنج سرور نصب شده باشد. و روی سیستم کاربران نیز نرم افزار Outlook نصب شده باشد. سپس ما یک پلاگین برای اوتولک و یک پلاگین برای اکسچنج نصب می کنیم. از این پس کاربران شما می توانند مانند قبل نرم افزار اوتلوک مایکروسافت را اجرا کنند و از طریق آن هم ایمیل و هم نامه ارسال کنند. این یعنی محیط کاربری شما تغییر نمی کند و به همان محیط کاربری عالی اوتولک امکانات جدیدی اضافه می شود. 

تغییرات نسخه 2016 اتوماسیون اداری پرنیان

در نسخه جدید اتوماسیون نقش مایکروسافت Word بسیار پر رنگ شده است و به صورت کلی تلاش طراحات بر سهولت استفاده از سیستم قرار گرفته است

استفاده از نرم افزار Word برای نوشته نامه در نسخه 2016 شما برای نوشتن نامه کافی نرم افزار مایکروسافت word را اجرا کنید و سپس اقدام نوشتن نامه با فونت، صفحه بندی و به طور کلی ساختار مورد نظر خود کنید. سپس از پنل اتوماسیون پرنیان که در محیط ورد باز می شود اطلاعات نامه را وارد کرده و نامه را ثبت اتوماسیون می کنید. 

امکان استفاده از word آنلاین و word آفلاین بسته به سلیقه و نظر شما می توانید از wordآنلاین یا نرم افزار word در محیط ویندوز برای نوشتن نامه استفاده کنید، امکانات اتوماسیون اداری 2016 پرنیان برای هر دو نسخه وجود دارد.

بازنویسی پلاگین اوتلوک با آخرین استاندارد مایکروسافت  در نسخه 2016 پلاگین اوتلوک بیشتر جنبه نمایش اطلاعات نامه را ایفا می کند و اطلاعاتی نظیر درخت گردش نامه، پاراف ها و اقدامات را نمایش می دهد.

تغییر نقش اوتلوک در این نسخه از اوتلوک برای ارجاع نامه استفاده می شود و اصل نامه در محیط ورد نوشته و ذخیره می شود. 

امکان استفاده از سیستم به صورت کاملا تحت وب به دلیل پشتیبانی ورد آنلاین و اوتلوک تحت وب، شما می توانید به صورت کامل از نسخه تحت وب استفاده کنید و هیچ نرم افزاری را روی کامپیوتر خود نصب نکنید

اپلیکشن موبایل در این نسخه از اپلیکشن موبایل Outlook در اندروید و IOS و ویندوز فون پشتیبانی می شود و شما می توانید نامه های خود را در گوشی موبایل و تبلت خود مشاهده و پاسخ دهید.

و بسیاری تغییرات دیگر که انشالله با انتشار سیستم در مطلب دیگری توضیح داده خواهند شد.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS