وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

دستاوردهای مرداد ماه واحد توسعه پرنیان

 پورتال سازمانی پرنیان

همکاران ما در واحد توسعه شرکت پرنیان پردازش پارس سخت تر از گذشته می کوشند تا نیاز های مشتریان را دریابند و جهت رفع این نیازها تمام توان خود را به کار می گیرند. تلاش است تا در این نوشته اندکی از تلاش های بی وقفه این عزیزان و دستاوردهای آنان را شرح دهیم. قسمتی از این دستاوردهای جذاب و کاربردی را در ذیل مشاهده می فرمایید:

اتمام پنل پورتال پرنیان:  همانطور که می دانید مایکروسافت شیرپوینت یک بستر نرم افزاری تحت وب است که توسط شرکت مایکروسافت تولید و عرضه شده است. شیرپوینت جوابگوی بیشتر نیازهای سازمانی است ولی مانند تمام محصولات دیگر کاستی هایی نیز دارد که برای رفع این کمبودها می بایست از وب پارت ها استفاده کرد. وب پارت ها بخش هایی هستند که می توان آنها را به صفحات اضافه کرد. این بخش ها ظاهری ویجت گونه دارند و معمولا برای موارد ذیل استفاده می شوند:


- نمایش محتوایی که در تنظیمات وب پارت مشخص می شود (مانند یک محتوای خاص یا یک Iframe)
- نمایش آیتم های لیست ها یا کتابخانه ها ( این اطلاعات بوسیله SharePoint Designer و با استفاده از XSLT, CAML قابل سفارشی سازی هستند)
- دسترسی به قابلیتهایی مانند جستجو از بستر شیرپوینت
- ایجاد رابط کاربری برای دیگر محصولات (مانند Microsoft Reporting Services, Microsoft Office PerformancePoint Server و یا دیگر نرم افزارها)
وب پارت ها یک کد کاملا سفارشی هستند که توسط Microsoft Visual Studio ساخته می شوند و بوسیله کاربر در قالب یک پکیج بارگذاری شده و یا به صورت افزونه sandboxed نصب می شود.
بیشتر وب پارت ها امکان اتصال به دیگر وب پارت ها را دارند. این قابلیت برای ایجاد ارتباطات پیچیده در صفحات بدون نیاز به کدنویسی استفاده می شود.

اگر تعداد اندکی وب پارت داشته باشیم مدیریت و تنظیمات این وب پارت ها امری میسر است. با بیشتر شدن تعداد وب پارت ها مدیریت و تنظیم آنها بسیار دشوار و پیچیده می شود. از این حیث شرکت پرنیان پردازش پارس اقدام به تولید و عرضه وب پارت جدیدی تحت عنوان پنل پورتال پرنیان نمود که با استفاده از آن مدیریت و تنظیم دیگر وب پارت ها به سادگی امکان پذیر است. پنل پورتال پرنیان ابتدا وب پارت های موجود را جستجو کرده و در یک لیست قرار می دهد. پنل پورتال پرنیان با توجه به مجوز دسترسی کاربر امکان دسترسی به لینک های راهنمای وب پارت ها و تنظیم و مدیریت وب پارت ها را به کاربران می دهد. هدف از تولید این وب پارت یکپارچه سازی تنظیمات و مدیریت وب پارت ها می باشد. خبر خوب اینکه تولید این وب پارت برای شیرپوینت 2013 به اتمام رسیده و آماده برای عرضه می باشد.

پنل پورتال پرنیان

اتمام نسخه دوم گزارش ساز پرنیان برای شیرپوینت ۲۰۱۰: نسخه دوم گزارش ساز پرنیان برای شیرپوینت ۲۰۱۳ قبلا تولید شده بود. ولی با توجه به تقاضای مشتریان عزیزنسخه دوم گزارش ساز پرنیان برای شیرپوینت ۲۰۱۰ را نیز تولید گردید.

اتمام زیرساخت فکس پرنیان: زیر ساخت فکس پرنیان در نرم افزار اتوماسیون اداری که قابلیت اتصال به fax.ir را دارد به اتمام رسید. با استفاده از این زیرساخت امکان ارسال و دریافت فکس و مشاهده وضعیت فکس ارسالی را فراهم شده است.

فاکس پرنیان

افزودن دسترسی پیشرفته در پورتال مکاتبات پرنیان: در گذشته پورتال مکاتبات پرنیان دارای دو دسترسی بود. دسترسی مدیریت که دسترسی کاملی بوده و توانایی مدیریت تنظیمات را دارد و دسترسی کاربر عادی که خیلی محدود بود و به توانایی جست و جو در نامه ها خلاصه می شد. واحد توسعه پرنیان اخیرا بیست مورد سطح دسترسی به این دسترسی ها افزوده اند. برای مثال مدیر تنظیمات که توانایی انجام تنظیمات سیستمی را دارد ، مدبر مجوزدهی ، کاربر چارت سازمانی ، مدیر چارت سازمانی و ....

شرکت پرنیان پردازش پارس با ارائه راهکارهای جامع در حوزه شیرپوینت همواره حامی مشتریان بوده است و دغدغه رفع نیازهای مشتریان را دارد. بنابراین در راستای تحقق این اهداف از شما خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات و نیازمندی های خود و سازمان خود را با ما در میان بگذارید.

 

نظرات (4) -

 • میترا
  بسیار عالی موفق باشید. به نظر پنل پورتال بسیار کاربردی است.
  • شیوا
   از شما متشکریم. پنل پورتال یکی از مشکلات اساسی کاربران در هنگام کار با پورتال های شیرپوینتی را مرتفع می کند. زیرا که معمولا کاربران دقیقا نمی دانند برای دسترسی و استفاده و یا ثبت داده به کدام بخشهای شیرپوینت مراجعه نمایند. و پنل پورتال پرنیان این مشکل را برطرف می کند.
 • روح الله
  با سلام
  بسیار ایده عالی و جالبی است به شما و دست اندرکارانتان خدا قوت میگوییم

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS