وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

معرفی cross-site publishing

فروشگاه شیرپوینت

قصد داریم یک وب سایت فروشگاهی با نام contoso با استفاده از شیرپوینت 2013 ایجاد کنیم. برای ساخت این وب سایت از cross-site publishing، شیوه جدید انتشار که با شیرپوینت سرور 2013  معرفی شده است، استفاده خواهیم کرد. در این فروشگاه کالا با دسته بندی ها مختلف عرضه می شود و ما میخواهیم که همزمان اطلاعات این فروشگاه به شیوه زیبا نمایش داده شود و ورود اطلاعات آن نیز توسط کاربر ساده باشد/ قبل از اینکه شروع کنیم بیایید کمی با چگونگی کارکرد cross-site publishing بیشتر آشنا شویم.

cross-site publishing چیست؟
cross-site publishing یک شیوه انتشار است که به شما اجازه می دهد محتوا را در یک یا چند authoring site collections ذخیره و نگهداری کنید و این محتوا را با استفاده از وب پارت های جست و جو در یک یا چند publishing site collections منتشر کنید.

چه زمانی باید از cross-site publishing استفاده کنید؟
وقتی که می خواهید محتوا را در یک یا چند authoring site collections ذخیره و نگهداری کنید و این محتوا را در یک یا چند publishing site collections نمایش دهید از cross-site publishing استفاده کنید.  cross-site publishing طراحی سایت را برایتان آسان خواهد کرد زیرا:

•    در site collection, web applications و حتی در فارم ها می تواتد مورد استفاده قرار گیرد.
•    Authoring content را از برندینگ جدا میکند ، به این معنی که بر روی محتوای تولید شده توسط شما هیچ کاری انجام نمی دهد با اینحال برای کاربران به نمایش گذاشته شده است.
•    به شما اجازه می دهد صفحات و محتوای کاتالوگ ها را ترکیب کنید.

 

cross-site publishing چگونه کار می کند؟
cross-site publishing برای بازیابی محتوا از تکنولوژی جست و جو در شیرپوینت 2013 استفاده میکند. چهار مرحله ساده زیر چگونگی کارکرد آن را شرح می دهند:
1.    در کتابخانه ها و لیست ها از مجموعه سایت هایی که cross-site publishing در آن فعال شده است ، محتوا را ساخته می شود. این کتابخانه ها و لیست ها را مانند کاتالوگ ها آماده کنید.
2.    محتوا در کاتالوگ – لیست ها و کتابخانه های فراهم شده crawl می شود. این کار محتوای کاتالوگ را به فهرست جست و جو اضافه خواهد کرد.
3.    یک یا چند وب پارت جست و جو را به مجموعه سایتی که می خواهید محتوی کاتالوگتان به نمایش گذاشته شود اضافه کنید .
4.    وقتی کاربران یک صفحه را می بینند وب پارت جست و جو query ها را به فهرست جست و جو صادر می کند. نتایج query از فهرست جست و جو بازمی گردد و در وب پارت های جست و جو نمایش داده میشود.
وقتی که شما تصمیم به تغییر محتوا در authoring site collection می گیرید، تغییراتی که شما اعمال کردید در تمام  publishing site collections که از محتوای مشابه استفاده می کنند نمایش داده می شوند.
همچنین می توانید ویژگی های search driven  مانند قوانین query ، کاربرد های تحلیلی و ... را اضافه کنید.

 

 

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS