وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

تفاوت مایکروسافت CRM 2016 و CRM 2015 چیست؟

امروز مطلبی خواندم با عنوان سالی بی نظیر که به توصیف قابلیت های اضافه شده به CRM 2016 پرداخته است. اما آنچه که در این مطلب به عنوان امکانات CRM 2016 آورده شده است همگی مربوط به نسخه سی آر ام آنلاین مایکروسافت است. و از این همه امکانات جذاب و عالی چیزی نصیب نسخه on-premise یا همان نسخه قابل نصب نشده است.

به عنوان توضیح اضافی داینامیک CRM مایکروسافت دو نسخه دارد. نسخه on-premise که به صورت پکیج است و می توان آنرا دانلود و نصب کرد. و تمام سرویس دهندگان Dynamics CRM در سراسر دنیا چه به صورت ابری چه به صورت هاست و چه به صورت نصب در سرورهای داخلی فقط از این نسخه می توانند استفاده کنند.

نسخه آنلاین که صرفا در بستر ابر مایکروسافت ارایه می شود و هیچ سرویس دهنده و شرکت دیگری امکان ارایه آن خارج از ابر مایکروسافت رو ندارد. که البته با توجه به محدودیت های ایران عملا استفاده از سرویس آنلاین مایکروسافت در ایران ناممکن یا با مشکلات فراوانی روبرو است. برای استفاده از  CRM مایکروسافت به صورت ابری در ایران سرویس کسب و کار آنلاین اورست گزینه مناسبی است.

اما مشخص نیست به چه دلیل دوستانی که اقدام به ترجمه مقالات انگلیسی در مورد قابلیتهای CRM مایکروسافت 2016 می کنند در خصوص اینکه این قابلیتها مربوط به نسخه آنلاین هستند سکوت کرده و توضیحی نمی دهند. که این امر باعث گمراه شدن مشتریان می شود. تا آنجا که مشتریان زیادی در تماس با ما اصرار به استفاده از نسخه CRM 2016 را دارند و وقتی علت را جویا می شویم متوجه می‌شویم که به دنبال قابلیتهای CRM 2016 آنلاین هستند.

اما آیا به راستی مایکروسافت هیچ قابلیت جدیدی به نسخه on-premise نرم افزار CRM 2016 اضافه نکرده است؟
در واقع آنچه به عنوان ویژگی‌های جدید CRM 2016 ارایه شده و در ادامه به توصیف آنها خواهیم پرداخت در حد یک آپدیت برای CRM 2015 است و مشخص نیست چرا مایکروسافت برای این چند قابلیت ساده نام نسخه را به CRM 2016 تغییر داده است.

سفارشی سازی Theme

این قابلیت امکان شخصی سازی رابط کاربری نرم افزار CRM مایکروسافت را فراهم می کند. با استفاده از این قابلیت شما می توانید لوگو رو رنگهای CRM را تغییر دهید و ظاهر آن را به آنچه مورد نظرتان است شبیه کنید.

بهبود ناوبری

در بخش ناوبری تغییرات خوبی انجام شده است که در ادامه 4 مورد از برجسته ترین آنها را توضیح می دهیم.

1- کاشی های منو

در CRM 2016 مایکروسافت منو تغییر کرده است و کلیک روی هر آیتم منو باعث نمایش زیر منوها به صورت دسته بندی شده می شود. (تصویر زیر). در نسخه 2015 از نرم افزار CRM همه زیرمنوها در یک خط نمایش داده می شدند و بعضا برای انتخاب آنها نیاز با اسکرول در منو بود.

2-  آیکن تغییر ماژولها

همان طور که می دانید امکانات نرم افزار CRM مایکروسافت در 5 ماژول فروش، خدمات، بازاریابی، تنظیمات و راهنما دسته بندی شده است. در نسخه CRM 2015 برای سویچ بین این ماژولها روی لوگوی CRM کلیک می کردیم. در نسخه 2016 آیکن جدیدی  در مقابل لوگو اضافه شده است که با کلیک روی آن می توان بین ماژولها سویچ کرد.

3- آیتم های اخیرا استفاده شده

این گزینه رکوردها و نماهایی که اخیرا استفاده شده اند را نمایش می دهد . کاربر می توان برخی از آنها را pin کند تا دسترسی به آنها ساده تر باشد.

 

4- ناوبری فرم

 در نرم افزار CRM شما می توانید یک فرم طولانی را به بخش های مجزا تقسیم کنید و برای هر بخش نامی قرار دهید. این دکمه جدید کمک می کند لیست بخشهای فرم را مشاهده کنید و به راحتی به بخش مورد نظر بروید.

 

توربو فرم ها

در CRM 2016 شیوه رندر کردن فرم ها تغییر داده شده است و لذا بهبود چشم گیری در سرعت نمایش ها فرم ها مخصوصا فرم های طولانی ایجاد شده است. 

نظرات (2) -

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS