وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

دانستن چه مواردی راجع به پیش نمایش شیرپوینت 2016 ضروری است؟

شیرپوینت 2016


پیش نمایش شیرپوینت 2016
احتمالا شما می دانید که قرار است پیش نمایش شیرپوینت 2016 در ماه آگوست امسال منتشر شود. این خبر خوبی است زیرا این بدان معنی است که نسخه عمومی بتا در سال 2015 باید منتشر شود.

��ال چرا در ماه آگوست منتشر می شود؟
مایکروسافت قصد دارد در حالی که هنوز تولید محصول به اتمام نرسیده است بازخوردها را دریافت کند و به ثبات شیرپوینت 2016 کمک کند و اعتبار دهد.

مایکروسافت در گذشته برای دریافت بازخوردها به شدت متکی به برنامه TAP بود و انتشار پیش نمایش در حقیقت همان فرم نهایی بود. اکنون پیش نمایش مشابه آنچه مایکروسافت راجع به ویندوز ۱۰ انجام داد خواهد بود. در حقیقت آن ها قصد دارند بازخورد مردم را دریافت کنند . بنابراین هنوز می توانند قبل از انتشار نهایی تغییراتی در آن اعمال کنند.

چگونه آمادگی لازم برای پیش نمایش شیرپوینت ۲۰۱۶ داشته باشیم؟
لازم است برخی ماشین های مجازی  بین (1 SharePoint -1 SQL – 1 DC) و حداقل ۶ (1 WFE -1 Application – 1 Distributed Cache – 1 Search – 1 SQL -1 DC) جهت بهترین عملکرد استقرار MinRole تهیه شود. کافی است minrole ها را بر روی windows server 2012 یا پیش نمایش تکنیکی windows server با SQL Server 2014 SP1  یا پیش نمایش SQL Server 2016 نصب کنید.

آیا محصول نهایی زودتر منتشر خواهد شد؟
خیر. پیش نمایش برای دریافت بازخوردها زودتر می شود ولی این بدان معنا نیست که محصول نهایی زودتر منتشر خواهد شد.

پیش نمایش شامل چه مواردی می شود؟
در پیش نمایش شیرپوینت ۲۰۱۶ عمدتا سرمایه گذاری ها در بخش زیرساخت شیرپوینت را مشاهده خواهید کرد.  شیرپوینت ۲۰۱۶ اولین انتشار از شیرپوینت ساخته شده برای cloud down است. مایکروسافت تجربه زیادی در مدیریت شیرپوینت و بهبود عملکرد و ثبات یافته است. بنابراین به مجموعه کاملی از ویژگی ها دست یافته است که در پیش نمایش شیرپوینت ۲۰۱۶ نیز مشاهده خواهید کرد. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:
•    Minrole
•     افزایش حداکثر سایز فایل
•    موارد دیگر طبق گفته Bill Baer

آیا کد اعتماد کامل (full trust code) توصیه می شود؟
خیر

آیا در پیش نمایش شیرپوینت ۲۰۱۶ ویژگی های کاربر نهایی وجود خواهد داشت؟
بله وجود خواهد داشت . اگرچه هیچ اخباری درباره چگونگی آن وجود ندارد.

چرا در پیش نمایش شیرپوینت ۲۰۱۶ تمرکز بیشتر بر ویزگی های نرم افزاری آي تی است و بر ویژگی های کاربر نهایی تمرکز نشده است؟
به قول Bill Baer برای ساخت یک خانه ابتدا به یک فوندانسیون  مستحکم نیاز دارید . در مشاهده شیرپوینت کاربران نهایی خانه را می بینند ولی قبل از ساخت خانه شما به فوندانسیون محکمی نیاز دارید تا خانه را بر روی آن بسازید.

آیا در پیش نمایش شیرپوینت ۲۰۱۶ نرم افزار سرویس جست و جوی cloud  گنجانده شده است؟
بله.

آیا در پیش نمایش شیرپوینت ۲۰۱۶ به روز رسانی تجمعی برای تست patching جدید وجود خواهد داشت؟
خیر. پیش نمایش استاتیک است . بنابراین به روز رسانی تجمعی برای آن در دسترس نخواهد بود.

درباره office web apps چطور؟
تیم office web apps و تیم شیرپوینت در مایکروسافت مجزا شده اند . ولی وقتی برای انتشار پیش نمایش آماده شوند قابل تفکیک نخواهند بود.

لیست جدید threshold limit برای پیش نمایش شیرپوینت ۲۰۱۶ چه خواهد بود؟
مایکروسافت از شما می خواهد که با هزاران آیتم لیست تست کنید و راجع به چگونگی کارایی آن نظر دهید. از آنجا که پیش نمایش محصول نهایی نیست ، مایکروسافت هنوز نمی تواند آزمون مقیاس مناسبی انجام دهد. به یاد داشته باشید که این یک حد مجاز است و می توانید آن گونه که می خواهید در Central Administration آن را تغییر دهید.

آیا در پیش نمایش شیرپوینت 2016 Easter egg  وجود دارد؟
شاید. برای یافتن آن باید محدودیت ها را از شیرپوینت برداشت.

آیا می توان site collections را در ۲۰۱۰ مستقیما به شیرپوینت ۲۰۱۶ به روزرسانی کرد؟
خیر. Site collections باید در حالت ۲۰۱۳ باشند.

کلام آخر:
لطفا زمانی که sharepoint server 2016 را تست می کنید به یاد داشته باشید که این محصول نهایی نیست و ویزگی های کاربر نهایی زیادی را شامل نخواهد شد.
پیش نمایش فرصت خوبی است تا به مایکروسافت بازخورد دهیم که کدام قسمت کامل است و کدام قسمت نواقصی دارد. در دوسال گذشته زمزمه هایی راجع به مرگ شیرپوینت بوده است اما همانطور که می بینید اینگونه نیست و مایکروسافت موفقیت هرچه بیشتر sharepoint 2016  و  sharepoint hybrid  را خواستار است.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS