وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

دانش بیشتر، بازده بیشتر: چگونه crm چشمانتان را میگشاید- قسمت دوم

ابتدا بخش اول این مقاله را مطالعه کنید.

CRM به شما اجازه می دهد تا:

•    داده های مشتریان را ساماندهی کنید : سیستم های CRM سازمان اطلاعات مشتری را مکانیزه میکند. مشاغل میتوانند زمینه هایی که برایشان مهم هستند را مشخص کنند . سپس جست و جو، طبقه بندی و ساخت لیست با چند کلیک ساده انجام میشود.

•    به کارمندان اختیار دهید: کارمندان می توانند درحالیکه درگیر مشتریان هستند ، به سرعت به اطلاعات مشتریان در CRM دسترسی داشته باشند . لازم نیست از مشتری سوالات تکراری بپرسند زیرا آنچه که مشتری قبلا درخواست کرده را می توانند ببینند . محصولات خریداری شده توسط مشتری و سابقه مشتری را نیز می توانند مشاهده کنند . این باعث می شود مشتریان  احساس کنند که شرکت به آنها اهمیت می دهد.

•    بینش های تجارت: CRM تحلیل عمیقی از اطلاعات مشتریان و کمک به افزایش اطلاعات را ارائه می دهد که شاید فورا آشکار نشود. شما همچنین میتوانید الگوهای خرید مانند تمایلات فصلی یا گزینه هایی در راستای فروش را بیابید

•    بودجه بازاریابی را بهینه سازی کنید: وقتی شما مشتریانتان را با اطلاعات پروفایلشان در CRM می شناسید ، خواهید توانست در کمپین های خود آنها را هدف قرار دهید و آنها را تشویق به انجام عمل کنید و طوریکه به کاهش هزینه ها و رشد تجارتتان کمک کند.


اولین گام ها در crm :

ثبت داده ها در مایکروسافت CRM اولین مرحله بعد از نصب آن است. ممکن است شما اطلاعات مشتریان را به صورت صفحات گسترده، فاکتورهای قدیمی ، لیست های ایمیل یا database داشته باشید. وقتی شما این داده ها را در CRM جمع آوری می کنید ، به این فکر کنید که چه اطلاعات دیگری از مشتریان برای تجارت شما ارزشمند است.

برای مثال Hudson pilates کارمندان بیشتری برای رسیدگی به موارد استخدام کرد. آنها توانستند پروفایل مشتریان جاری را ثبت کنند تا اگر همکارانی دارند که ممکن است مشتریان آینده باشند ، آن ها را پیدا کنند. سپس توانستند تخفیف موردی ارائه دهند.
برای دریافت اطلاعات از مشتریان از روش های زیر استفاده کرد:
1.    از آنها بخواهید ایمیل ارزیابی را برای یک تخفیف کوچک کامل کنند.
2.    مسابقه ای راه بیاندازید که مشتریان برای یک مورد رایگان باید رقابت کنند.
3.    برای آموزش مربیانی داشته باشند که از مشتریان اطلاعات بخواهد.

زیبایی سیستم CRM در این است که شما از آن استفاده می کنید تا اطلاعات را نگهداری و کامل کنید. سسپس برای کمک در هدایت تجارتتان در جهت درست باید به آن عمل کنید.

Midas mount مورد دیگری در پروزه مربی مشاغل کوچک ، نیز CRM را توسط شرکت همکار مایکروسافت نصب کرد تا به ارتباط با مشتریان کمک کند. سرویس های مشاوره به brandom cole مالک آن پیشنهاد دادند که CRM آنلاین را با اشتراک به office 365 و surface pro3 متصل کند. از آنجا که Brandon علاوه بر تجارتش شغل روزانه هم دارد، CRM به او اجازه خواهد داد صرف نظر از اینکه کجا باشد تجارتش را نیز انجام دهد.
Brandon خواهد توانست اسامی مشتریان ، محصولاتی که سفارش دادند و تاریخ سفارش آن ها را در نرم افزار CRM ردیابی کند.

چه زمانی داده ها را گرد آوری کنیم؟

شما می توانید هر زمانی که با مشتریانتان در تماس بودید  داده های مشتریان را جمع آوری کنید. همچنین می توانید رقابت یا ارزیابی آنلاین داشته باشید تا اطلاعات مشتریان را گرد آوری کنید. به مشتریانتان اجازه دهید بدانند که چرا شما این اطلاعات را گرد آوری می کنید و اگر آنها اطلاعاتشان را در میان گذاشتند تخفیف یا جایزه ای ارائه دهید. درباره ارائه برنامه پاداش به مشتریان فکر کنید.

فراموش نکنید وقتی اطلاعات مشتریان را جمع آوری می کنید ، سیاست شخصی خود را به آن ها بگویید. برخی مردم در مورد دادن اطلاعات شخصی شان به دیگران بسیار محتاط هستند . در ارتباط با آنها چیزی که مهم است احترام به خواسته هایشان است.

شناختن همه با اسمشان بسیار دشوار است . ولی با تکنولوزی صحیح شما فقط باید روشی بیابید که روابطی نزدیک تر از قبل با مشتری داشته باشید و تصمیمات درستی برای تجارت خود بگیرید.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS