وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

پلاگین‌ نویسی و هوش سازمانی، نگاهی به امکانات جدید گردش کار پرنیان در شیرپوینت 2010

برخی از مشتری‌های گردش کار پرنیان، سازمان‌هایی هستند که خودشون واحد آی تی مستقل دارند و علاقمندند که تعریف و کار با گردش کارهای جدید رو داخل سازمانشون انجام بدهند. در نسخه 2007 ای گردش کار پرنیان ما یک موتور گردش کار ثابت داشتیم که کار گردش رو برای فرم‌های مختلف InfoPath که استاندارد طراحی پرنیان رو داشته باشند انجام می‌داد.

وقتی صحبت انتقال موتور گردش کار به نسخه 2010 شد یکی از دغدغه‌های تیم فنی شرکت این بود که چطور اکشن‌های مختلف گردش کار رو انعطاف پذیر کنیم.
در گردش کار نسخه 2010 پرنیان که به طور اختصاصی برای شیرپوینت 2010 آماده و بهینه سازی شده، یکی از مهمترین feature هایی که اضافه شده امکان پلاگین نویسی برای گردش کار هست.
این کار چند تا حسن داره: اول اینکه هسته اصلی موتور گردش کار رو سبک می‌کنه، در واقع می‌تونیم ویژگی‌های مختلف رو در قالب پلاگین به هسته اصلی اضافه کنیم و موتور گردش کار فقط همان نقش گرداندن فرم‌ها رو به عهده داشته باشه. دوم اینکه دست Developer‌های مشتری رو برای انطباق گردش کار با روال‌های سازمانشون کاملاً باز می‌گذاره. در واقع اون‌ها می‌توانند متد یک وب سرویس/ یک dll رو در event‌های خاصی از گردش کار فراخوانی کنند. سوم اینکه backward compatibility رو برای گردش کار بسیار ساده می‌کنه، از اونجایی که دیگه نیاز به تغییر هسته اصلی گردش کار برای اضافه کردن ویژگی‌ها و امکانات جدید نیست، بنابراین به راحتی میشه امکانات جدید رو به گردش کار اضافه کرد و نگران نسخه بندی و سازگاری با گردش کارهای قدیمی هم نبود!

نکته مهم دیگه‌ای که البته در گردش کار نسخه 2007 هم اضافه شده اما به نظرم بهترین استفاده‌اش در نسخه 2010 خواهد بود امکان Dashboard گردش کار هستش. در واقع ما اطلاعات مربوط به هر گردش کار (وظایف، اکشن‌هایی که روی فرم‌ها اتفاق افتاده، کاربرانی که روی فرم‌ها کار کردند، زمان و تاریخ، لاگ‌های سیستم و ...) رو نگهداری می‌کنیم و از اون‌ها یک داشبورد هوش سازمانی تهیه می‌کنیم. به کمک این داشبورد مدیران قادر خواهند بود، نقاط ضعف و قوت سازمانشون رو در اجرای فرآیندهای مختلف به راحتی مشاهده کنند. مثلاً میشه آماری از متوسط زمانی که صرف تکمیل یک فرآیند در سازمان  میشه یا اینکه به عنوان مثال کدام بخش یک فرآیند خاص بیشترین ترافیک کاری رو داره، به این ترتیب مدیران و تصمیم گیرندگان سازمان‌ها می‌توانند با اصلاح روال‌ها به خدمات‌دهی بهتر، کاهش هزینه‌ها و کاهش زمان انجام فرایندهای الکترونیکی کمک کنند.

این‌ امکانات در کنار امکانات دیگه‌ای مثل ذخیره‌سازی تاریخچه اطلاعات وارد شده در مراحل مختلف فرم‌ها، بهبود رابط کاربری فرم‌های InfoPath گردش کار، امکان اجرای زیرفرآیندها به طور مستقل و موارد دیگه‌ای که به تدریج در موردشون خواهیم نوشت گردش کار پرنیان برای شیرپوینت 2010 رو به یکی از بهترین راهکارها برای الکترونیکی کردن فرآیندهای کاری سازمان‌ها تبدیل می‌کنه.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS