وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

ویژگی های جدید شیرپوینت 2013: OneNote و سایر ویژگی های جدید Team Site

در مجموعه مطالبی به بررسی ویژگی های و قابلیت های جدید یا بهبود یافته در شیرپوینت 2013 خواهیم پرداخت. در اولین قسمت از این مجموعه به بررسی Team Site یا سایت گروهی در شیرپوینت 2013 خواهیم پرداخت.

نگاه اول. یک دیزاین جدید

در نگاه اول بعد از ساختن یک سایت گروه، دیزاین جدید شیرپوینت 2013 بر اساس طراحی مترو را با چند tile می بینیم. با کمک این کاشی ها می توانیم خیلی سریع قابلیت هایی را به سایتمان اضافه کنیم. به عنوان مثال ظاهر سایت را تغییر دهیم یا کاربری را به سایت اضافه کنیم.

 

دسترسی به این کاشی ها در صفحه Getting Started  در منوی تنظیمات امکان پذیر است پس هر زمان که بخواهیم می شود با کلیک بر روی Remvoe this این کاشی های میانبر عملیات های مختلف را از صفحه برداریم.

OneN​ote در شیرپوینت

یادداشت برداری از همه چیز، این قابلیت مهمی است که OneNote در آفیس به شما می دهد. گرچه در نسخه های اولیه OneNote فقط در مجموعه کلاینت آفیس وجود داشت، اما با ارائه آفیس آنلاین، امکان همگام سازی (Sync) دفترچه های OneNote با سرویس آنلاین مایکروسافت فراهم شد، امکانی که حالا در شیرپوینت 2013 به مجموعه SharePoint هم اضافه شده تا تکمیل کننده یکپارچگی پلتفرم های مختلف برای کار با OneNote باشد.

 

 
کار با فایل ها: آسان تر از همیشه

 

در شیرپوینت ​15 یا همان شیرپوینت 2013 به راحتی و با drag & drop می توانید فایل ها را به یک کتابخانه اسناد  منتقل کنید و یک کلیک اطلاعات بیشتر در مورد اسناد را مشاهده کنید و آن ها را ویرایش کنید یا به اشتراک بگذارید یا follow کنید (ویژگی های اجتماعی در شیرپوینت 2013 بهبود قابل توجهی یافته است که در مطلب دیگری به ویژگی های اجتماعی شیرپوینت 2013 اشاره خواهد شد)

 

پس از انتقال فایل ها امکان همگام سازی آن ها با ویندوز وجود دارد، برای این کار کافی است روی لینک Sync کلیک کنید.

امکانات ریز و درشت دیگری هم در سایت گروه و در شیرپوینت 2013 اضافه شده است که در مطالب بعدی آن ها را بررسی خواهیم کرد.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS