وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

وب پارت خبر پرنیان

این مطلب توسط نتیجه بررسی تیم تحریریه مجله فراتر از شیرپوینت است. که به بررسی وب پارت خبر پرنیان از زوایای مختلف پرداخته است.

بخش خبر یکی از بخش های مهم هر پورتال سازمانی است. معمولاً نیاز اولیه ای که در سازمانها مطرح می شود به این صورت است:
چه راهکاری را انتخاب کنیم که اخبار را با تصویر و خلاصه ای از خبر به ترتیب جدیدترین خبرها در پورتال نمایش دهیم. از طرفی اخبار پیش از نمایش عمومی توسط مسئول مربوطه تایید گردد.
سریعترین راه حل این مسئله که احتمالاً خیلی ها آن را انتخاب می کنند، نوشتن وب پارتی است که محتویات یک لیست شیرپوینتی را با جزئیات ذکر شده نمایش دهد. از طرفی جهت برطرف کردن نیاز به تایید ویژگی approval را در لیست فعال می کنند. اما این راهکار در طولانی مدت نیازهای بی پاسخ زیادی در پی خواهد داشت.
 راهکار خبر شرکت پرنیان محصولی است که برای زیر ذره بین این شماره در نظرگرفته ایم. این راهکار فراتر از یک وب پارت خبر است و می تواند طیف مختلفی از نیازهای آتی کاربران را پاسخگو باشد.  فاکتورهایی که در این راهکار به بررسی آنها می پردازیم عبارتند از:
•    جامع نگری و قابلیت توسعه
•    قابلیت استفاده مجدد
•    نصب و پیکربندی
•    رابط کاربری( UI)
•    تعامل کاربران با یکدیگر در ارتباط با راهکار (بخش های Social)
•    گزارشات
•    پشتیبانی

جامع نگری و قابلیت توسعه
ساختار کلی این راهکار با در نظر گرفتن این نیاز سطح بالا طراحی شده است که در صورتی که در سازمان واحدهای خبری مختلفی وجود داشته باشد با حفظ استقلال هر یک از واحدها؛ بتوان اخبار منتشر شده را در محلی متمرکز گردآوری کرد و در دسترس قرار داد.
اما پرنیان چگونه به این نیاز پاسخ می دهد؟

 

نقطه شروع در این راهکار زیر سایی خبری است که می تواند به صورت متمرکز و یا توزیع شده تنظیم گردد:
در حالت متمرکز تمامی اخبار توسط یک گروه خاص ثبت و مدیریت می شود و تنها شامل یک زیرسایت خبر اصلی می باشد و همه ی کاربران وارد این زیرسایت شده و خبر ثبت می نمایند.

در حالت توزیع شده واحدهای مختلف در سازمان به صورت مجزا امکان ثبت خبر را خواهند داشت و دارای چند زیرسایت فرعی خبر به ازای هر واحد و یک زیرسایت اصلی خبر می باشند. تمامی اخبار در زیرسایت اصلی ثبت خواهد شد اما در زیرسایت های فرعی برای هر واحد به صورت مجزا نشان داده و مدیریت خواهد شد.

 

بعد از مشخص کردن نوع زیر سایت خبر با فعال سازی ویژگی های مرتبط با راهکار گروههای دسترسی و سایر پیش نیازهای سیستم ایجاد می شود.
هر زیرسایت علاوه بر وب پارتی که برای نمایش آخرین اخبار منتشر شده دارد، شامل بخشهای مختلف برای ثبت خبر جدید، ویرایش خبر، مدیریت تایید خبر و مجوز دهی و کنترل دسترسی برای ثبت و مدیرت اخبار می باشد.

در بخش ثبت خبر امکاناتی مانند ایجاد خلاصه خبر اتوماتیک/دستی، تصویر کوچک برای خبر با امکان بارگذاری از شیرپوینت/از کامپیونر/از آدرس، مشخص کردن تاریخ بایگانی و انتشار خبر، کلمات کلیدی، منبع خبر و جزئیات کاملی برای ثبت خبر وجود دارد.
هر خبر بعد از ثبت به صورت یک صفحه در کتابخانه صفحات و با یک چیدمان مشخص ذخیره می شود. برای تفکیک گروه های مختلف خبری می توانید در کتابخانه صفحات، پوشه های مختلفی را ایجاد و در هنگام درج خبر پوشه انتخابی را مشخص نمایید.
بعد از انتشار خبر در صورتی که زیرسایت فعلی شما از نوع زیرسایت توزیع شده  است و تمایل به انتشار خبر در سایت اصلی دارید گزینه ای برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

آنچه کاربر بعد از کلیک بر روی هر خبر می بیند علاوه بر یک قالب استاندار نمایش خبر، شامل امکاناتی مانند تعداد بازدید خبر، امکان ارسال لینک خبر  برای دوستان و پرینت خبر می باشد:

راهکار خبر پرنیان به لحاظ جامعیت با توجه به در نظر گرفتن نیازهای مختلف مانند وجود زیرسایتهای خبر، امکان تجمیع اخبار واحدها، امکانات ساده و کاربری آسان ثبت و مدیریت خبر و مکانیزم کلی به خوبی عمل کرده و صرفاً به تهیه وب پارتی برای نمایش خبر اکتفا نکرده است.
تنها  نکته ای که در هنگام بررسی ساختار این محصول به نظرم می بایست مورد توجه قرار می گرفت نوع فیلد کلمات کلیدی بود. که فیلدی از نوع text و بدون validationی است در صورتی که استفاده از نوع Enterprise keyword برای فیلد کلمات کلیدی مزایای بیشتری را برای نیازهای آتی کاربر در اختیار او قرار می دهد.
 
قابلیت استفاده مجدد
قابلیت استفاده مجدد این امکان را به مدیران سایت می دهد که یک ویژگی را بارها و بارها مورد استفاده قرار دهند. در خصوص قابلیت استفاده مجدد، پرنیان چند راهکار را ارائه داده است :
•    امکان فعال سازی تمامی ویژگی های مرتبط با خبر از طریق فعال کردن feature های مربوطه در بخش مدیریت سایت که باعث می شود به راحتی بتوان زیرسایتهای موجود را به زیر سایت خبر تغییر داد.
•    ارائه وب پارت آخرین اخبار منتشر شده که قابل استفاده در سرتاسر Site collection هستند
•    ارائه content type مربوط به چیدمان خبر که می توان با استفاده از آن چیدمانهای جدیدی را ایجاد کرد
•    ارائه template (الگو) برای زیر سایتهای خبر
تنها نکته در این بخش این است که top level site یک Site Collection را نمی توان به سایت خبر اصلی تبدیل کرد و این قابلیت تنها در زیر سایتها امکانپذیر است.


نصب و پیکربندی
تعدد و عدم یکپارچگی فایلهای مربوط به نصب این راهکار یکی از چالشهای اولیه ای است که در هنگام نصب با آن مواجه می شویم. اسمبلی هایی که باید به صورت دستی در GAC ویندوز رجیستر شود و wsp های متعددی که باید نصب و فعال سازی شود، کار نصب را کمی زمانبر و پیچیده می کند. ارائه یک پکیج جامع و راحت قطعاً اطمینان بیشتری را برای مشتریان سیستم ایجاد می کند.
لازم به ذکر است شرکت پرنیان در نصب محصول راهنمایی های لازم را انجام می دهند و در صورت تمایل فرآیند نصب را خود برعهده می گیرند.

رابط کاربری
راهکار خبر پرنیان به دلیل سادگی در طراحی واسط کاربری، با انواع پورتالهای سازمانی سازگاری دارد. از این رو کاربر بعد از نصب آن، با محیطی متفاوت و ناآشنا مواجه نمی شود و به راحتی با هر Master page شیرپوینتی سازگاری دارد.
تنها نکته ای که در خصوص نحوه نمایش وب پارت خبر و چیدمان صفحه خبر وجود دارد این است که فقط یک Page layout پیش فرض در نظر گرفته شده است و برای تغییر نحوه نمایش لازم است Page Layout تغییر داده شود.

تعامل کاربران با یکدیگر در ارتباط با راهکار (بخش Social)
وجود بخش های تعاملی مانند نظرات، لایک و امتیازدهی این امکان را ایجاد می کند تا راهکار جذابیت بیشتری برای کاربران داشته باشد و در سازمان پر رنگتر و محبوب تر شود. در وب پارت خبر پرنیان امکان امتیاز دهی و لایک وجود ندارد و برای نظرات نیز لازم است وب پارت جداگانه ای به نام "نظردهی" خریداری شود 


گزارشات
در این راهکار این امکان وجود دارد که بتوان تعداد بازدید هر خبر را مشاهده کرد .
تعداد خبر منتشر شده توسط هر نویسنده ، پربازدیدترین خبرها، محبوبترین خبرها، تعداد اخبار منتشر شده در هر روز/ماه/سال،  تعداد اخبار منتشر شده به تفکیک موضوع یا گروه خبر، در بخشی مجزا برای مدیران سایت، از جمله مواردی است که می تواند این سیستم را کاملتر سازد و در حال حاضر وجود ندارد. البته این گزارشات به راحتی توسط امکانات شیرپوینت قابل  توسعه توسط مدیران سیستم است.


پشتیبانی
یکی از قسمتهای مهم هر سیستم تحت شیرپوینت و اساساٌ خود شیرپوینت مبحث پشتیبانی است. بسیاری از سازمانهای متاسفانه در توجه به این مسئله سهل انگاری می کنند و ناخواسته متحمل هزینه های بیشتر از پیش بینی می شوند.
در خصوص پشیبانی راهکار خبر پرنیان، این شرکت طرح سامان را با هزینه ای مناسب در نظر گرفته است که طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی مانند پورتال مشتریان، پشتیبانی تلفنی و مراجعه حضوری را شامل می شود و این اطمینان را در کاربر ایجاد می کند که در صورتی که در مورد راهکار خریداری شده سوال یا مشکلی داشته باشد کارشناسان این شرکت در اسرع وقت به آن پاسخ خواهند دارد.  برای جزئیات کامل طرح سامان پرنیان را مشاهده نمایید.


راهنمای کاربری
راهکار خبر پرنیان شامل راهنمای آنلاین مشتریان می باشد که به شرح قابلیتها، کاربری، راهبری ، نصب و سوالات متداول در خصوص این راهکار پرداخته است و راهنمای بسیار کاملی است.

اگر شما خواننده گرامی از این محصول استفاده کرده اید چه نکاتی در خصوص این محصول دارید؟ و اگر از آن استفاده نکرده اید با این توضیحات چه برداشتی از این محصول دارید؟

منتظر نظرات سازنده شما هستیم.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS