وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

وب سایت جدید پرنیان رونمایی شد

این سومین نسخه از وب سایت رسمی پرنیان است که بر پایه شیرپوینت و با استفاده از قابلیتهای پورتال پرنیان آماده شده است. بعد از رونمایی از نسخه دوم وب سایت پرنیان در اردیبهشت 91 و با گذشت حدود دو سال و نیم، با دریافت بازخوردهای پرنیانی های عزیز و دقیق تر شدن اهداف پرنیان، تصمیم گرفتیم نسخه سوم از وب سایت پرنیان را بازطراحی کنیم.

در این نسخه که بر پایه نسخه دوم بنا شده است تغییرات زیر صورت گرفته است:

صفحه اول: در این نسخه برای اولین بار از تصاویر برداری (SVG) استفاده کردیم و با ترکیب قابلیتهای یک کنترل JQuery خریداری شده و طراحی شبیه به نقشه ساختار صفحه اول مدلی را آماده کردیم که بازدیدکننده به سادگی می تواند به همه بخشهای سایت از طریق صفحه اول دسترسی داشته باشد و همچنین با Zoom  روی هر قسمت نگاه دقیقتری به گزینه های در دسترس بیاندازد. مزیت استفاده از تصاویر برداری این بود که با Zoom روی ��خشهای مختلف نقشه، کیفیت تصاویر و نوشته ها کم نمی شود و کاربر از این بازی لذت خواهد برد.

بعد از طراحی این صفحه آن را در دسترس چندین کاربر با سطوح مختلف از دانش IT و متفاوت در میزان آشنایی با پرنیان و محصولاتش قرار دادیم. نتیجه خوب بود اما تعدادی از کاربران در پیدا کردن بخش مورد نظرشان در کمتر از 5 ثانیه دچار مشکل می شدند. از این رو با کمک گرافیست پرنیان بخش جدیدی را به عنوان راهنما به سمت چپ صفحه اول افزودیم و پر کاربردترین سوالات بازدیدکنندگان را بسته به اهمیت در آن قرار دادیم. با کلیک روی هر سوال به صورت خودکار روی بخش مربوطه از نقشه زوم می شود و کاربر براحتی به گزینه های مورد نظرش دسترسی پیدا می کند.

تست فوق را با افراد جدیدی تکرار کردیم و نتیجه رضایت بخش بود. 

 

رنگ بندی: در این نسخه تلاش شد از رنگهای روشن و شفاف استفاده شود و همچنین هر بخش با رنگ مشخصی تفکیک شود تا غیر از عناوین و نوشته ها، رنگها نیز راهنمای مناسبی برای بازدیدکننده باشند تا بداند در کدام بخش سایت است. 

 

 صفحات داخلی:  یکی از مشکلات بازدیدکنندگان در نسخه دوم در دسترس نبودن منوی محلی برای هر محصول بود که باعث می شد بخش زیادی از محتوای تولید شده برای هر محصول پرنیان عملا توسط بازدیدکنندگان مشاهده نشود. از این رو منوی محلی را مجددا طراحی کردیم به طوری که همه گزینه های آن در دسترس باشند و محل آن را از سمت چپ به سمت راست صفحه انتقال دادیم.

 

منوی سایت: منوی سایت که در نسخه دوم به زحمت دیده می شد در این نسخه با ساختار رنگ بندی صفحه اول تطابق داده شد و کاربر با استفاده از آن می تواند به هر بخشی از سایت مراجعه کند و نیازی به بازگشت به صفحه اول ندارد.

 

پشتیبانی از رزولوشن های مختلف: یکی دیگر از مشکلات نسخه دوم عدم نمایش کامل محتوای سایت در رزولوشن های پایین صفحه نمایش بود و برای کاربرانی که از مانیتورهای کوچکتر و یا حتی گوشی های هوشمند و تبلت ها استفاده می کردند مشکلاتی ایجاد می نمود. در این نسخه صفحات سایت به صورت خودکار خود را با اندازه صفحه نمایش دستگاه بازدیدکننده سازگار می کنند.

 

با آنکه بسیار تلاش کردیم تا سایتی در خور شان شما پرنیانی عزیز آماده کنیم. اما اعتقاد داریم که هیچ چیز کامل نیست و نظرات و پیشنهادهای شما می تواند برای بهتر شدن محصولات و  خدمات پرنیان بسیار کارساز باشد.

نظرات (2) -

  • حسین
    سلام تو خبر ( وب سایت جدید پرنیان رونمایی شد)  یه لینک به آدرس وبسایت وجود نداره ؟!؟؟!

    برام جالب بود
    • شیوا
      از توجه شما ممنونیم. حتما در خبرنامه های بعدی این نکات را مورد نظر قرار خواهیم داد.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS