وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

نقش فارسی ساز شیرپوینت در پروژه های شیرپوینت

نقش فارسی ساز شیرپوینت در پروژه های شیرپوینت

مدتهاست که می خواهم مطلبی در این زمینه بنویسم، اما به دلایلی نوشتن آن را به تعویق می انداختم. چند تلنگر باعث شد که امروز ��ر این خصوص بنویسم. اگر قصد خرید فارسی ساز شیرپوینت را داشته باشید و با یک جستجوی ساده در گوگل نام چند شرکت ارایه دهنده این محصول را به دست آورید و از آنها قیمت بگیرید. متوجه خواهید شد که رنج قیمت این محصول بسیار متنوع است و برای فارسی ساز شیرپوینت 2013 شما قیمت هایی بین دو میلیون تومان تا ده میلیون تومان یا بیشتر را خواهید شنید. اگر بخواهید که دلایل گرانتر بودن بعضی را سوال کنید جوابهایی مانند کیفیت بالاتر و چیزهایی شبیه این را دریافت خواهید کرد. اما سوال من اینجاست که وقتی قرار است یک شرکت از شیرپوینت مثلا برای پورتال داخلی یا مدیریت مستندات یا مدیریت فرآیندهای کسب و کار استفاده کند، نقش فارسی ساز شیرپوینت در این راهکارها چقدر است؟

فرض کنیم یک سازمان یا شرکت قصد دارد از شیرپوینت به عنوان پورتال داخلی استفاده کند. اگر قرار باشد این شرکت برای فارسی ساز شیرپوینت ده میلیون تومان پرداخت کند. بعد از این خرید چه چیزی خواهد داشت. همان شیرپوینت مایکروسافت را که فارسی و شمسی شده است. البته قصدم این نیست که ارزش فارسی ساز شیرپوینت را زیرسوال ببرم چون ما در پرنیان نیز فارسی ساز شیرپوینت را ارایه می کنیم. بلکه قصدم این است که مگر فارسی ساز شیرپوینت چقدر ارزش افزوده به شیرپوینت اضافه می کند؟

حال شرکتی که فارسی ساز شیرپوینت را خریده است و شیرپوینت را نیز نصب کرده است. آیا پورتال داخلی خواهد داشت؟ چقدر دیگر باید هزینه کند تا یک پورتال داخلی داشته باشد. آیا مجموع هزینه هایی که متحمل خواهد شد با گزینه های دیگری که برای اجرای پورتال داخلی با تکنولوژی های دیگر داشته قابل رقابت است؟ در واقع با اعلام قیمت بالا برای فارسی ساز شیرپوینت که یکی از اجزای ضروری هر پروژه شیرپوینت است ما بازار خود را کوچک و کوچکتر می کنیم.

به نظر من فارسی ساز شیرپوینت یک جزء مهم ولی کوچک از هر پروژه شیرپوینتی است. و به طور کل اگر بد تهیه نشده باشد و خطاهای آزار دهنده نداشته باشد. تاثیر چندانی در اجرای موفق یک پروژه شیرپوینتی نخواهد داشت.

قبلا بارها در این بلاگ و سمینارها و دوره های آموزشی گفته ام که شیرپوینت یک پلتفرم است و فارسی شدن صرف این پلتفرم دردی از مشتری دوا نمی کند و لازم است تا با طراحی صحیح و ماژولهای تکمیلی مناسب یک راهکار قابل استفاده برای مشتری خلق کنیم.

اگر به عنوان یک مشتری و استفاده کننده از شیرپوینت این مطلب را مطالعه می کنید، بدانید که خرید فارسی ساز شیرپوینت همه چیز نیست لذا همه بودجه خود را صرف خرید صرفا فارسی ساز شیرپوینت نکنید و بخش بزرگتر بودجه خود را برای اصل اجرای پروژه و رسیدن به راهکار قابل استفاده نگه دارید.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS