وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

مهاجرت از سیستم های سنتی به شیرپوینت - مدیریت محتوی

شیرپوینت چگونه با جهان ECM متناسب می‌شود؟
طبق تعریف AIIM، مدیریت محتوای سازمانی عبارتست از راهبردها، روش‌ها و ابزاری که برای جمع آوری، مدیریت، ذخیره، حفظ و انتقال محتوا و اسناد مرتبط با فرآیندهای سازمانی به کار می‌رود. ابزار و راهبردهای ECM به مدیریت اطلاعات ساختارنیافتۀ سازمان، هر جا که موجود باشند، امکان می‌دهد.
مدیریت محتوای سازمانی اولویت کلیدی کسب‌وکار برای اکثر سازمان‌ها شده است. همزمان با افزایش تولید و به اشتراک گذاری اطلاعات، رعایت الزامات قانونی سخت‌گیرانه‌تر می‌شود و تکالیف کلیدی کسب‌وکار مستلزم دستیابی دقیق و سریع به سوابق، اسناد و سایر اطلاعات هستند. بدون مدیریت محتوای اثربخش، اطلاعات به هرج و مرج تبدیل می‌شود و کارکنان وقت ارزشمند خود را برای جستجوی اطلاعات هدر می‌دهند و سازمان‌ها هزینه‌هایی برای اسناد گم شده یا نا بجا صرف می‌کنند.
 شیرپوینت ECM
مدیریت محتوای سازمانی با مایکروسافت شیرپوینت هم راهبردی با کیفیت که مشارکت کاربر را تهییج و تسهیل می‌کند و هم ابزاری برای محتوای مدیریت شده و به شدت ایمن را ارائه می‌دهد. تقاضا برای مهاجرت از سیستم‌های مدیریت محتوای سازمانی سنتی با تبدیل پلتفرم مایکروسافت شیرپوینت به استانداردی برای سازمان‌هایی که به دنبال حفظ یک مخزن متمرکز هستند و از سرمایه گذاری در فناوری موجود خود در شیرپوینت بهره می‌برند به سرعت در حال رشد است.
اصلی‌ترین دلایل رویکرد سازمان‌ها به مدیریت محتوای سازمانی با شیرپوینت عبارتند از:
سهولت استفاده
-    ظاهر و احساس هماهنگ
-    انطباق بیشتر با کاربر
-    تبعیت از صنعت
-    اهرم‌بندی سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات مایکروسافت موجود
-    هزینه های پایین آموزش
-    نرخ بازگشت سرمایه سریع
 
شناسایی نقایص و فرصت‌های بهبود شیرپوینت
همان دلایل علاقمندی سازمان‌ها به شیرپوینت (از جمله سادگی، سهولت استفاده، مشارکت بهبودیافته) در چالش‌های مشترک این پلتفرم همچون نظارت، انطباق و مقیاس‌پذیری نقش دارند. در اکثر موارد، شیرپوینت برای برآورده کردن اهداف پیچیده و همیشه در حال تکامل کسب‌وکار دنیای تجارت امروزی به اندکی کمک نیاز دارد. شیرپوینت به عنوان یک پلتفرم می‌تواند مدل‌سازی شود و به شکل یک ابزار فرآیند کسب‌وکار قوی با استفادۀ آسان درآید که می‌تواند روش کار کردن و تجارت شما را به طور کامل دگرگون سازد. 
سازمان‌ها باید زمان و نحوۀ دستیابی به راه حل اضافی را شناسایی کرده و کارکرد کسب‌وکار خود را در بهترین حالت نگه دارند. برنامه‌های کاربردی جانبی (third party) شکاف‌ها را پر می‌کنند و قابلیت‌های شیرپوینت را گسترش می‌دهند – هم کوشی‌ای که مایکروسافت از طریق شبکۀ شریک نرم افزاری خود ترغیب می‌کند. سازمان شما با برنامۀ جانبی درست می‌تواند ارزش شیرپوینت را هم به عنوان یک پورتال مشارکتی غنی و هم به عنوان انبارۀ اسناد متمرکز بالا ببرد و پلتفرمی بهتر و جامع‌تر برای مدیریت، جستجو و ردگیری اطلاعات موجود در کل شرکت ایجاد کند. یافتن راهبردی درست برای شراکت در اجرای شیرپوینت همیشه بسیار مهم و حیاتی است.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS