وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

لاگین فقط یک مرتبه - Single Sign On

یکی از راهکارهای پرنیان، اجرای SSO) Single Sign On) یا همان لاگین فقط یک مرتبه می باشد که مطابق همه کارهای دیگر این شرکت در بستر شیرپوینت فارسی انجام می شود.
برای آن دسته از خوانندگان این مطلب که ممکن است ندانند "لاگین فقط یک مرتبه" چیست. عرض کنم که در تمام سازمانهای ایرانی و خارجی به مرور زمان و بر اساس نیاز سازمان نرم افزارهای متعدد بعضا با تکنولوژیهای متفاوت و روش احراز هویت خاص خودشان وارد سازمان می شوند. ادامه همین روند پرسنل سازمان و مخصوصا مدیران را با معضل تعدد نام کاربری و کلمه عبور مواجه می کند. بنابراین از روشهای جالب و امنی چون نوشتن کلمه های عبور روی کاغذ و گذاشتن زیر شیشه میز کار یا چسباندان روی مانیتور استفاده می شود!
حال با استفاده از سرویس "لاگین فقط یک مرتبه" دیگر نیازی به اون کاغذ زیر شیشه نیست؟! چطوری؟ خیلی ساده. پرنیان سرویسی در شیرپوینت به سازمان شما ارایه می کند که با ورود به شیرپوینت و این سرویس دیگر نیازی به هیچ کلمه عبور و نام کاربری دیگری نمی باشد. شما می توانید برای ورود به هر نرم افزار که به آن دسترسی دارید با کلیک روی یک تصویر، لاگین کنید. جالب است نه؟
و اما خبر جدید:
تا دیروز می توانستیم این راهکار را برای نرم افزارهای وبی موجود در سازمانها بدون تغییر آنها انجام دهیم. اما سرانجام در پی تلاش همکاران خوبم در پرنیان موفق شدیم همین راهکار را برای نرم افزارهای ویندوز هم بدون تغییر آنها انجام دهیم.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS