وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

فیلم دمو برای محصولات پرنیان

فیلمهای دمو محصولات پرنیان در دو نسخه برای اینترنت و سی دی تهیه شده اندبخشی از کار نرم افزار که خیلی هم فنی نیست، بخش معرفی نرم افزار هست. گرچه به نظر میاد که کار آسونی باشه ولی در عمل اینطور نیست.

یکی از دلایل موفقیت شرکت‌هایی مثل اپل اینه که درارائه دادن یا پرزنت محصولاتشون خیلی خوب کار می‌کنند. چون نرم افزار محصول فکر هست و چیزی نیست که قابل لمس کردن باشه بنابراین نحوه ارائه‌اش هم متفاوته. بعضی وقت‌ها شرکت‌ها نسخه‌های نمایشی (دمو) رو به صورت رایگان در اختیار می‌گذارند. بعضی وقت‌ها یک پرزنت تصویری در قالب کاتالوگ یا سی‌دی با اسکرین‌شات‌های نرم افزار درست می‌کنند. البته راه‌های دیگه‌ای مثل برگزاری همایش‌های آشنایی یا جلسات پرزنت هم وجود داره.

ما هم برای ارائه نسخه نمایشی محصولات شرکت در اینترنت راه‌های مختلفی رو انتخاب کردیم: مثلاً نسخه آنلاین وب‌پارت‌ها رو میشه دید و ازشون استفاده کرد و به تازگی فیلم‌های دمو چند راهکار رو آماده کردیم.

فیلم دمو گردش کار پرنیان: گردش کار یکی از محصولات کلیدی پرنیان هست که بر پایه شیرپوینت و InfoPath و Windows Workflow Foundation ایجاد شده و قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای داره. متنی که در توضیح قابلیت‌های گردش کار نوشته بودیم چندان به روز نبود و خیلی هم نمی‌شد کارکردش رو لمس کرد.

گردش کار نمونه ایجاد کردیم که بگذاریم روی سایت ولی خب با یکی دو step گردش کار واقعاً نمی‌شه ارزش کار رو فهمید. این بود که یک فیلم دمو از گردش‌کارهای یکی از مشتریان تهیه کردیم. این گردش کارها که برای چند مشتری پیاده سازی شده امتحان خودش رو توی استفاده بالا به شکل فوق‌العاده‌ای قبول شده. این فیلم تقریباً 12 دقیقه‌ای رو می‌تونید از اینجا ببینید.

فیلم دمو Single Sign On: سرویس SSO‌ یا لاگین فقط یک مرتبه از اون سرویس‌هایی بود که نمی‌شد نسخه آنلاینش رو قرار داد. بنابراین یک فیلم کوتاه کمتر از یک دقیقه‌ای از وضعیت کار و قابلیت‌هاش آماده کردیم. این سرویس کارش اینه که شما لیستی از نرم‌افزارهای وب/ویندوزی که کاربرها با اونها کار می‌کنند رو ایجاد می‌کنید، کاربر با یک بار ذخیره نام کاربری و کلمه عبورش، میتونه از اون به بعد هر بار که به پورتال شیرپوینتی وارد میشه با یک کلیک و بدون نیاز به وارد کردن مجدد کلمه عبور وارد اون برنامه بشه. این فیلم رو هم از اینجا می‌تونید مشاهده کنید.

به زودی فیلم اتوماسیون اداری پرنیان که بر مبنای شیرپوینت و outlook هستش هم به سایت اضافه می‌شه.

 

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS