وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

فقط برای پول کار نکنید

در یک سال گذشته افرادی بسیاری را دیده ام که به دلالی روی آورده اند. از دلالی ماشین گرفته تا زمین و ارز و سکه و ...​ نه اینکه از بیکاری به دلالی روی آورده باشند. نه، شغل خود را رها کرده و به دنبال کسب درآمد سریع و آسان و زیاد رفته اند.

شرایط اقتصادی و تورم نمایی حاصل از آن در چند سال گذشته در حوزه زمین و در یک سال اخیر در حوزه همه چیز به جز تولید! موقعیت هایی را برای بعضی برای کسب پول زیاد و راحت فراهم کرد. و بالطبع دیگران را هم وسوسه برای انتقال تمرکز خود از کاری که انجام می دادند بر کسب پول از راه دلالی. چنین شد که سرمایه ها از تولید به سمت دلالی رفت و چرخ مملکت در حال خوابیدن است.

 از تبعات اجتماعی آن می گذریم. روی سخنم افراد هستند. درست است که پول خوب است و خوبتر از آن این است که یک شبه به دست آید. اما به چه قیمت!

     به قیمت نابود کردن کار و فرهنگ کار
    به قیمت اینکه از پزشک گرفته تا معلم و همه و همه بشوند دلال
    به قیمت نابود کردن بقیه هموطنان
    به قیمت تبدیل شدن از یک فرد مفید و فعال و تولید کننده به یک دلال پول ساز

پول خوب است، اما خوبتر آن است که از کاری که به آن عشقمی ورزیم حاصل شود که از سود رساندن به دیگران حاصل شود که از تولید و خدمت رسانی حاصل شود. ما کار نمی کنیم که فقط پول دربیاوریم. ما کار می کنیم چون دوست داریم که خلق کنیم که از تولید نرم افزار لذت می بریم که از دیدن نتیجه دست رنجمان عشق می کنیم.ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS