وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

طرح سامان پرنیان راه حلی برای نجات از هزینه های مکرر

بعضی مشکلات را می شود با خرید ابزار مناسب برطرف کرد. اما برای بعضی دیگر باید علاوه بر خرید ابزار مناسب باید وقت و انرژی مناسب نیز صرف شود تا آنچه خریده ایم بتواند گره از مشکل بگشاید. 
به عقیده ما نرم افزار علی الخصوص از نوع سازمانی آن جزء دسته دوم است. یعنی به صرف خرید نرم افزار مناسب و نصب آن نباید انتظار داشت که استفاده صحیح نیز از آن صورت گیرد و مشکلات یکی پس از دیگری رخ بر بندند. که اگر چنین باشیم که تا کنون بسیاری از ما چنین بوده ایم. پس از مدتی از نصب نرم افزار به مرور استفاده از آن کمتر و کمتر می شود و برای آن دسته که استفاده می کنند نه تنها مرهم نیست بلکه دردی می شود اضافه بر دردهای دیگر . و وقتی به چنین شرایطی برسیم پیشنهادهای تعویض نرم افزار را برای حل مشکل دنبال خواهیم کرد و شاید دوباره و دوباره همین اتفاق تکرار شود. در حالی که مشکل مربوط به نرم افزار نبوده است یا حداقل کمتر مربوط به 
نرم افزار بوده و بیشتر برمی گردد به نحوه استقرار آن.
 
کاربرد نرم افزار 
نمودار : Esuo کاربرد سيستم نرم‌افزاري در سازمان 
 
راه حل این مساله شناخت صحیح سازمان قبل از نصب نرم افزار، آموزش مداوم و پی گیر توسط شرکت ارایه دهنده نرم افزار و تلاش برای رفع همه موانع بر سر راه نهادینه شدن نرم افزار در سازمان است. همه اینها در طرح سامان پرنیان کنار هم قرار داده شده اند تا تلاشی باشد برای کاهش ریسک موفقیت پروژه های نرم افزاری.
 

 

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS