وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

ویژگی های شیرپونت 2016 برای حرفه ای ها(قسمت اول)

این مقاله به صورت دو پست در وبلاگ پرنیان منتشر میشود که اکنون قسمت اول را مطالعه فرمایید:
طی کنفرانسی که در مایکروسافت برگزار گردبد، bill baer مدیر ارشد محصولات تکنیکی شیرپوینت برروی جایگاه رفت تا ویژگی ها و پیشرفت های شیرپوینت 2016 را معرفی کند.  در شیرپونت 2016 فرضیه گسترش مایکروسافت از بین نمیرود. جای تعجبی ندارد که ابر (cloud) چیزیست که مایکروسافت بر آن تاکید دارد. ولی ابر فرضیات شیرپوینت را از بین نمیبرد بلکه به آن بهبود میبخشد.


 
وقتی مایکروسافت شیرپوینت آنلاین را در ابر(cloud)  آورد از شیرپوینت 2013 به عنوان نقطه شروع استفاده کرد. از اینرو، باید آن را تا حد زیادی با روش مشابهی که حرفه ای های آی تی در محیط های دیگر دارند، مدیریت کرد. بسیاری از پیشرفت هایی که شیرپوینت 2016 خواهد داشت نتیجه مدیریت در شیرپونت 2013 مایکروسافت است.

سندیت:
سندیت در شیرپونت 2016 با استاندارد کردن در SAML و OAuth شروع میشود.  هردوی SAML و OAuth استانداردهای باز هستند . درحالیکه هر دوی این متدهای سندیت در حال حاضر در شیرپوینت 2013 در دسترس هستند، در شیرپونت 2016 استاندارد سازی بیشتری پیرامون استفاده از آنها  مشاهده خواهیم کرد.
ارتباطات SMTP رمزگذاری شده:
در شیرپوینت 2016 برخی پیشرفت های امنیتی پیرامون سرویس SMTP صورت گرفته است . شیرپوینت 2016 برای رمزگذاری کردن ایمیل های فرستاده شده از طرف شیرپوینت ، از رمزگذاری ارتباط start TLS استفاده خواهد کرد و سرویس SMTP خواهد توانست تا از درگاههای غیر استاندارد استفاده کند.
 مسیر(PATH) ارتقاء:
این یکی از مواردی است که لازم است تمام حرفه ای های IT بدانند. شیرپوینت 2016 مسیرهای ارتقاء مستقیم را از شیرپوینت 2013 هدف گیری کرده است. برای آنهایی که فرم شیرپوینت 2010 را دارند ، لازم است قبل از اینکه بتوانید به 2016 ارتقا دهید، ابتدا به شیرپوینت 2013 ارتقاء دهید.
الزامات سخت افزاری:
خبر خوب اینکه الزامات سخت افزاری برای شیرپوینت 2016 نسبت به شیرپوینت 2013 تغییر نیافته اند . شیرپوینت پیش از این برخی الزامات سنگین سخت افزاری داشت ، بنابراین خوب است بدانیم برای شیرپوینت 2016 حتی RAM بالاتری را در سرور نیاز نداریم. الزامات سخت افزاری 80GB فضای دیسک ، پردازنده چهار هسته ای، و 12-16 GB  RAM برای سرور مزرعه
(farm) یا بالای 14GB RAM برای سرور تنها (single)  نیاز است.
الزامات نرم افزاری:
شاید لازم باشد برخی نرم افزارها را بروز رسانی کنید تا farm شیرپوینت 2016 شما راه اندازی شود. شما حداقل به سرور 2012 R2 و فریم ورک NET 4,5,2 نیاز خواهید داشت. این برنامه برروی سرور 10 نیز راه اندازی خواهد شد ولی سرور 10 از فریم ورک NET 4,5,6 به جای 4,5,2 استفاده خواهد کرد.
نقش ها و سرویس ها:
شیرپوینت 2016  روش متفاوتی را برای نقش ها و سرویس ها به کارگرفته است. در 2013 خواه سرور شما سرور جستجو یا سرور distributed cache باشد با سرویس هایی که روی آن راه اندازی کردید مشخص میشد. در شیرپوینت 2016، wrinkle جدیدی به آن افزوده شده که استفاده از MinRole ها  است. MinRole ها مجموعه ای از سرویس ها را بر اساس نقشی که حین نصب به آن واگذار کردید ، در سرور به کار میبرد. MinRole ها به شما اجازه میدهند خواه سرور جدید شما Web Front End, ، سرور جستجو ، سرور Application یا سرور Distributed Cache باشد ، آنها را مشخص کنید. نصب هریک ازآن نقش ها پیش تعریف میکند چه سرویس هایی برروی سرورهای شما نصب شود. هر سرویسی که در آن سرورها کار میکند و در آن نقش نیست ، یا سرویس های متوقف شده که باید بکار گرفته شوند ف باعث بهبود مانیتورها خواهد شد تا گزارش دهند که سرور غیرقابل قبول است.

 
نکته قابل توجه درباره MinRole ها این است که شما نمیتوانید سرورهایی با وظایف چندگانه انتخاب کنید. اگر سروری می خواهید که کارکردهای وظایف چندگانه را نمایش دهد ، باید درحین نصب گزینه "Special Role" را انتخاب کنید که به شما اجازه میدهد سرویس هایی برروی سرور انتخاب کنید ، مشابه روشی که در شیرپوینت 2013 انجام میدادید.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS