وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

شیرپوینت 2013 - لیست وظایف

​قبل از هر چیز از رابط کاربری شیرپوینت 2013 لذت ببرید، اکثر بخشها به صورت Ajax کار می کنند، Context Menu کلا تغییر داده شده و از یک منوی ساده به یک پنجره کاربردی تبدیل شده است. و هر جا که لازم باشد به شکل مناسبی نمایش داده می شود.
فضای اشغال شده توسط ریبون در شیرپوینت 2010 حذف شده است و ریبون به شکل هوشمند در موقع لزوم نمایش داده می شود. همچنین ریبون بر روی بخش مروبط به Navigator و جستجو قرار می گیرد و اصطلاحا صفحه را به پایین هل نمی دهد.

لیست وظایف شیرپوینت 2013
و اما لیست وظایف ...
اولین چیزی که در شیرپوینت 2013 بعد از ساختن لیست جلب توجه می کند Timeline بالای لیست است. آدم را یاد مایکروسافت پروجکت می اندازد که البته بدیهی است از آن الگو برداری شده است. می توان برخی از تسک ها را به انتخاب در تام لاین قرارداد و با این روش دید بهتری در خصوص زمان انجام آن ها و حجم کارهای یک بازه خاص پیدا کرد.
در پایین تایم لاین لینک مورد جدید (New Item) قرار داده شده است. این لینک در شیرپوینت 2010 در انتهای لیست قرار داده شده بود. در مقابل "مورد جدید" لینک ویرایش لیست قرار داده شده است. کلیک روی این لینک لیست به مد ویرایش سریع می برد چیزی شبیه نمای دیتاشیت شیرپوینت 2010 ولی این نمای دیتاشیت نیست.
در نوار پایین تر و درست بالای عناوین ستون های لیست، نام و لینک تعدادی از viewهای لیست قرار داده شده است که باز با هدف دسترس پذیری بیشتر این طراحی انجام شده است. 

لیست وظایف در شیرپوینت 2013
برای جستجو در آیتم های لیست یک باکس جستجو در مقابل نام viewها قرار داده شده است البته برای اینکه جستجوی شما نتیجه داشته باشد حتما باید ابتدا تنظیمات مربوط به سرویس جستجوی شیرپوینت را انجام دهید. در این قسمت رویکرد شیرپونت دوباره مانند شیرپوینت 2007 شده است.
بر روی لینک "مورد جدید" کلیک می کنیم، فرم ایجاد آیتم باز می شود و فقط چهار ستون از مجموع ستون های لیست وظایف را نمایش می دهد و یک لینک SHOW MORE در انتهای آنها اضافه شده است و با کلیک روی آن کل فرم نمایش داده می شود.
به جز تغییرات جزئی در ترتیب نمایش ستون ها و البته کاملا Ajax شدن ستون Assigned To بقیه موارد مانند شیرپوینت 2010 است.
در شیرپوینت 2013 امکان اضافه کردن Sub Task برای وظایف وجود دارد. کافی است بر روی علامت "..." ؛این علامت جایگزین آن فلش رو به پایین مخفی در شیرپوینت 2010 شده است. که خوب مخفی هم نمی شود که لازم باشد دنبالش بگردیم، در جلوی عنوان هر وظیفه کلیک کنیم. Context Menu باز می شود و گزینه ای بر روی آن وجود دارد برای ایجاد Sub Task. انتخاب این گزینه باعث می شود که لیست وظایف به مد ویرایش برود و به سادگی با نوشتن و Enter زدن بتوان ریزوظایف را تعریف کرد.

لیست وظایف در شیرپوینت 2013


ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS