وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

شیرپوینت و پورتال پرنیان

پورتال پرنیان بر پایه شیرپوینت

​آنچه که مایکروسافت را برآن داشت تا شیرپوینت ؛ محصول قدرتمند ، استراتژیک ، توسعه پذیر و یکپارچه با محصولات آفیس را  ارائه دهد ، برآورده کردن نیاز های سازمانی و مدیریتی بود . شیرپوینت ابزاری کارآمد ، جامع و توسعه پذیر برای توسعه عملکرد های درون سازمانی در شرکت های دولتی و خصوصی می باشد . در واقع شیرپوینت به سادگی سازمانها را قادر  به مدیریت منابع انسانی ، اسناد و مدارک و ایجاد سایت های شخصی و وبلاگ های اطلاعاتی به منظور تبادل اطلاعات درون سازمان می کند .
حال با توجه به م��ارد و قابلیت های ذکر شده بالا و تعاریف مربوط به شیرپوینت سوالی که مطرح می شود این است که نقش پرنیان در قبال توسعه پورتال پرنیان چیست و آیا پورتال پرنیان فراتر از یک نسخه شیرپوینت است؟

نکته مهمی که در این باره باید به خاطر داشته باشیم این است که شیرپویت یک محصول و پلت فرم توسعه پذیر و قابل انعطاف است ، نه یک محصول آماده و غیر قابل تغییر . به عبارتی شیرپوینت قابلیت سفارشی سازی، برنامه نویسی و توسعه پذیری دارد که به همین منظور مایکروسافت با عرضه ابزارهای توسعه متعددی به بازار مانند   SharePoint Designer, Visual Studio, InfoPath، راه را برای توسعه و سفارشی سازی محصول خام و دست نخورده اولیه توسط طراحان و برنامه نویسان حرفه ای باز نموده است .

پلت فرم شیرپوینت دارای سرویس ها و قابلیت های اصلی با زیر ساخت های قابل توجهی مانند مدیریت محتوا  (CMS)، گردش کار ، جستجو ، فرم ساز ، پروسه تجاری و ... می باشد  اما این قابلیت ها به تنهایی  و به خودی خود و بدون انجام تغییرات لازم و برنامه نویسی های حرفه ای بر روی آن قادر به پاسخ گویی نیاز ها و اهداف خاص درون سازمانی و مدیریتی نمی باشد . بنابراین سازمان ها و ارگانها می توانند با استفاده از این محصول متمایز با قابلیت های خاص و فوق العاده آن و سپس توسعه و سفارشی کردن آن مطابق با نیازهای درون سازمانی ، به سطح بالایی از لحاظ اتوماسیون سازی سیستم داخلی و مدیریت سیستماتیک و استراتژیک سازمان  برسند و بدین ترتیب خود را از سایر شرکت ها و سازمان ها متمایز کنند .

به عنوان یک طراح و آنالیزور با ایجاد سایت ها و قالب های آماده می توان به طراحی فرم های InfoPath و صفحات وب ASP.NET  توسط ابزار SharePoint Designer  و همچنین به عنوان یک برنامه نویس تحت عنوان توسعه دهنده حرفه ای ، می توان با ابزار ویژوال استودیو (Visual Studio) به توسعه و سفارشی سازی پلت فرم شیرپوینت پرداخت.

تیم توسعه پورتال پرنیان نیز با استفاده ازهمه قابلیت ها و زیر ساخت های تعبیه شده در شیرپوینت از جمله قابلیت های مربوط به توسعه آن و همچنین پیاده سازی وب پارتها (ماژولهای) متعدد و افزونه های خاص راهکاری را فراهم آورده اند که ضمن رعایت تمامی استانداردهای شیرپوینت و قابلیتهای بنیادی آن در راستای برآورده کردن نیازها و اهداف سازمان مورد نظر برای استفاده پورتال سفارشی و ساده شده باشد.

نظرات (2) -

  • فرزانه اویسی
    با سلام -تشکر از اطلاعات شما
    سوال: چگونه از نرم افزار مدیرت دانش استفاده نمایم؟ اطفا من را راهنمایی نماید.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS