وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

سرویس خبرخوان پرنیان: خبرخوان جامع الکترونیکی برای سازمان‌ها

فعالسازی سرویس خبرگزاری در شیرپوینت بسیاری از سازمان‌ها و موسسات، اشتراک روزنامه‌ها و مجلات را برای آگاهی از اخبار و اطلاعات روز انتخاب می‌کنند. بعضی سازمان‌ها نیز امکان اتصال به اینترنت و مشاهده وب سایت‌های خبری را نیز در کنار اشتراک نسخه کاغذی فراهم می‌کنند.

یکی از سرویس‌هایی که قابل ارائه روی پورتال‌های شیرپوینتی پرنیان است سرویس خبرخوان است که به صورت یک feature به پورتال اضافه می‌شود و در واقع یک خبرخوان جامع الکترونیکی است.

سرویس خبرخوان پرنیان که به صورت یک Job روزانه در شیرپوینت با قابلیت تنظیم زمان اجراست به دو شکل عرضه می‌شود:
خبرخوان خبرگزاری‌ها: این سرویس با استفاده از اطلاعات مربوط به فید RSS خبرگزاری‌ها که در یک لیست شیرپوینت قرار دارد، آخرین خبرهای خبرگزاری‌ها را به لیست دیگری در شیرپوینت اضافه می‌کند.
مزیت استفاده از این سرویس ضمن تجمیع خبرهای خبرگزاری‌های مختلف، قابلیت مرور آفلاین است. از آنجایی که این سرویس در ساعات مشخصی از روز اجرا می‌شود تنها به یک سیستم (سرور شیرپوینت) با قابلیت اتصال به اینترنت نیاز دارد و سیستم‌های دیگر شبکه سازمان نیازی به آنلاین بودن ندارند.

یکی از ویژگی‌های این سرویس امکان تعریف کلمات کلیدی است، با تعریف کلمات کلیدی سرویس خبرخوان فقط اخباری که حاوی کلمات کلیدی مشخص شده باشند را دریافت کند.

خبرخوان روزنامه‌ها و مجلات: سایت اغلب روزنامه‌ها و مجلات نسخه PDF روزنامه یا مجله را برای دانلود ارائه می‌کنند. بعضی از روزنامه‌ها و مجلات نیز در سایت خود قابلیت RSS را دارند. خبرخوان روزنامه‌ها و مجلات نسخه PDF صفحات مختلف روزنامه‌ها را به صورت روزانه دریافت و آرشیو می‌کند. این سرویس در حال حاضر در حال توسعه می‌باشد و امیدواریم به زودی همراه دمو خبرخوان خبرگزاری‌ها آن را به پورتال پرنیان اضافه کنیم.

پرنیان، سرویس خبرخوان را علاوه بر امکانات مطرح شده به صورت سفارشی ‌شده نیز عرضه می‌کند و به عنوان مثال می‌توان قابلیت‌هایی نظیر آرشیو هوشمند، امکان ارسال اخبار تفکیکی به صورت ایمیل برای مدیران و ... را نیز بر حسب نیاز سازمان‌ها به این سرویس اضافه کرد.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS