وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

دستاوردهای شش ماهه اول سال 94 پرنیان

دستاوردهای شش ماهه اول سال 94 پرنیان

در این مطلب مروری خواهیم داشت بر تغییرات و بهبودهایی که در محصولات پرنیان اتفاق افتاده است. سعی می شود این مطلب به گونه ای نوشته شود که با یک مرور بتوانید مسیر توسعه محصولات پرنیان را دنبال کنید و با خط مشی پرنیان در شیوه توسعه محصولات و خدماتش آشنا شوید.
شرکت پرنیان پردازش پارس به عنوان ارایه دهنده راهکارهای مایکروسافت و با شعار "رفع نیاز شما، تجارت ماست" در حال حاضر سه محصول اصلی و دو سرویس اینترنتی دارد. نرم افزار اتوماسیون اداری پرنیان، نرم افزار CRM پرنیان، پورتال سازمانی پرنیان سه محصول پرنیان می باشند که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام با کلیک روی نام آنها به صفحه مربوطه در سایت پرنیان پورتال هدایت می شوید.

 سرویس زون هاستینگ (هاست شیرپوینت 2013 فارسی) برای میزبانی سایتها، پورتال ها و راهکارهای شیرپوینتی به صورت آنلاین و در فضای اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. سایت فروشگاه شیرپوینت برای عرضه وب پارت ها و افزونه های شیرپوینت می باشد.
برای اینکه ادامه مسیر قبل را دنبال کنیم لازم است اشاره ای داشته باشیم به پستی با عنوان "سال نو، ایده های نو" در خصوص برنامه های پرنیان برای سال 94 که در ابتدای سال نوشتیم. در این مطلب ضمن توضیح در خصوص آخرین وضعیت هر یک از برنامه ریزی های انجام شده مربوط به ابتدای سال، در خصوص برنامه توسعه پرنیان برای شش ماهه دوم نیز خواهیم نوشت.

نرم افزار اتوماسیون اداری پرنیان این نرم افزار متشکل از سه زیر سیستم است به نامهای : مدیریت مکاتبات بر پایه اوتلوک و اکسچنج، فرآیند ساز بر پایه شیرپوینت، مدیریت مستندات بر پایه شیرپوینت

 • ارتقا مدیریت مکاتبات به اکسچنج 2013 : نسخه 2.8 از نرم افزار مدیریت مکاتبات پرنیان بر اساس اوتلوک 2013 و اکسچنج 2013 آماده شده است. در این نسخه به دلیل تغییر زیرساخت OWA، افزونه پرنیان برای نسخه وب مکاتبات بازنویسی شد و به صورت یک mail app در OWA نصب می شود.
 • ارتقا فرآیند ساز به شیرپوینت 2013 : نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار پرنیان که با عنوان فرآیند ساز شناخته می شود به شیرپوینت 2013 ارتقا داده شد. همزمان رابط کاربری این محصول مجددا طراحی گردید و در نسخه جدید تمام ریسپانسیو است. یعنی شما می توانید فرآیندها را از طریق تبلت و گوشی موبایل نیز دنبال کنید.
 • یکپارچگی کامل فرآیند ساز و مدیریت مکاتبات: در صورتی که نسخه 2.8 از نرم افزار مدیریت مکاتبات و نسخه 2013 از نرم افزار فرآیند ساز با هم خریداری شوند. کاربران می توانند از محیط کارتابل مکاتبات یعنی outlook، فرآیندهای خود را آغاز کنند.
 • ارتقا افزونه کدینگ برای مدیریت مستندات: در خصوص قابلیتهایی که به این افزونه اضافه شده است در مطلبی با عنوان "نرم افزار مدیریت مستندات - افزونه کدگذاری برای شیرپوینت 2013" به صورت مفصل توضیح داده ایم.

اینها مواردی بود که برای شش ماهه اول سال 94 برنامه ریزی شده بود و همه آنها طبق برنامه زمانبندی انجام شده است. در ادامه توسعه هایی که در شش ماهه دوم سال 94 برنامه ریزی شده است، ذکر می کنیم.

 • افزودن قابلیت چند امضا به نامه
 • یکپارچه سازی سیستم مکاتبات با مدیریت مستندات به گونه ای که امکان بایگانی نامه ها در سیستم مدیریت مستندات فراهم شود.
 • یکپارچه سازی سیستم فرآیند ساز با مدیریت مستندات به منظور فراهم شدن ذخیره پیوست فرمها در سیستم مدیریت مستندات.

پورتال پرنیان
در برنامه ابتدای سال 94 قرار بود پنل جدیدی برای پورتال پرنیان طراحی و تولید شود. این پنل نیز با نام "پنل پورتال پرنیان" تولید شده است. هدف از این پنل سهولت در تنظیم و استفاده از بخشهای مختلف پورتال می باشد. برای شش ماهه دوم سال 94 موارد زیر برای توسعه پورتال برنامه ریزی شده است:

 • تغییر اساسی در وب پارتهایی که پایه آنها Responsive نیست.
 • طراحی و تولید Installer برای نصب ساده تر وب پارتها

CRM پرنیان
قرار بود نرم افزار CRM پرنیان را در سال 94 به dynamics CRM 2015 ارتقا دهیم که بخشی از این کار انجام شده است و باقی کار قطعا تا پایان سال 94 انجام می شود. برای شش ماهه دوم سال 94 موارد زیر برای توسعه پورتال برنامه ریزی شده است:

 • تکمیل بخش های باقی مانده از پروسه ارتقا نرم افزار سی آر ام به 2015
 • تولید افزونه فاکس
 • توسعه پورتال مشتریان پرنیان بر پایه سی آر ام

زون هاستینگ
سرویس زون هاستینگ قدیمی ترین و پایدارترین هاست شیرپوینت در ایران است. که مشتریان متعددی اعم از دولتی و خصوصی در حال بهره برداری از آن می باشند. طبق برنامه ریزی انجام شده در ابتدای سال 94، نسخه شیرپوینت 2013 از زون هاستینگ آماده شده است.

فروشگاه شیرپوینت
فروشگاه شیرپوینت محل عرضه وب پارت ها و افزونه های شیرپوینت تولید شده توسط پرنیان می باشد. فروشگاه شیرپوینت دو تغییر اساسی داشته است یکی مربوط به سایت فروشگاه می باشد که کلا باز طراحی شده است و دیگری مربوط به امکان خرید وب پارت ها با لایسنس های متنوع است که خوشبختانه مورد استقبال مشتریان عزیز پرنیان قرار گرفته است.

"برای سرویس زون هاستینگ و فروشگاه شیرپوینت برنامه های گسترده ای از مدت ها قبل در حال انجام است که انشااله توضیحات آن در آینده نزدیک ارایه می شود."

نظرات (4) -

 • حمید
  خوبه که طبق زمانبندی داریم پیش میریم.
  تا انتهای امسال محصولات پرنیان به ثبات خوبی میرسه.
 • مطهر
  با سلام. من همیشه فعالیت های پرنیان را رصد می کنم و برام توسعه محصولات مهمه. فقط خواستم اشاره کنم که بخشی به فعالیت هایتان اضافه کنید و آن اینکه مشتریان شما پس از استفاده از محصولات شما چه نظری دارند؟ چه منافعی برای مشتریان شما ایجاد شده است. با سبک جدیدی بر روی داستان موفقیت مشتریان کار کنید.
  • شیوا
   سلام
   ضمن تشکر از شما آقای مطهر بخاطر پیشنهاد خوب شما
   تلاش خواهیم کرد گزارشاتی از محصولات مستقر شده در سازمان مشتریان پرنیان آماده کنیم. البته این کار زمان خواهد برد و امیدواریم بتوانیم گزارشات مفیدی تهیه کنیم.
 • مازاری
  باتشکر از شرکت پرنیان, جهت ارائه مطالب  و خدمات  مفید و سازنده.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS