وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

دستاوردهای واحد توسعه پرنیان در اردیبهشت ماه 94

شرکت پرنیان پردازش پارس در راستای تولید نرم افزارهای سازمانی و بروز رسانی آنها، بی وقفه تلاش میکند. حاصل این تلاش دستاوردهای چشمگیری است که به پاس اعتماد مشتریان گرامی صورت گرفته است. گروه پرنیان تمام قوای خود را به کارگرفته است تا  نقش کوچکی در پیشرفت صنعت نرم افزار ایفا کند. امیدواریم این نتایج، پیشبرد کوچکی در این صنعت داشته باشد. همانگونه که مشاهده میکنید در ذیل به دستاوردها و پروژه های گروه پرنیان در اردیبهشت ماه 94 اشاره شده است:
•    پروژه ساخت ابزار نصب کننده وب پارت های پرنیان به اتمام رسید.
پیش از ساخت این ابزار ، برای نصب وب پارت ها نیاز به استخراج وب پارت های موجود در یک اسمبلی به صورت داینامیک و افزودن آن به یک صفحه در شیرپوینت بود. ولی هم اکنون این ابزار، به صورت خودکار مراحل نصب را از ابتدا تا افزودن وب پارت به صفحه و باز کردن  صفحه در حالت ویرایش را انجام میدهد. با استفاده از این ابزار نصب وب پارت توسط کاربر، عملی ساده و آسان میشود.

•    افزونه ارسال پیامک و ایمیل در سیستم مکاتبات، بازنویسی و بروز رسانی شد.
افزونه مرکز پیامک پرنیان جهت پوشش نیاز سازمان ها برای ارسال و دریافت پیامک از دو طریق اوتلوک و همچنین پورتال تحت وب مدیریت مکاتبات تولید شده است. این افزونه پس از نصب و پیکربندی اوتلوک Microsoft Exchange 2013 برای ارسال پیامک ازOutlook Mobile Service استفاده میکند. علاوه بر این در پورتال مدیریت مکاتبات زیر مجموعه ای بعنوان درگاه پیام وجود خواهد داشت تا کاربر امکان مدیریت پیامک های ارسالی خود را داشته باشد. در صورتی که کاربر دسترسی مدیر داشته باشد امکان مشاهده پیامک های ارسالی تمامی کاربران را خواهد داشت. این افزونه امکان کار با 4 فراهم کننده پیامک (sms provider)  مختلف را فراهم می کند.

•    گزارش ساز 2013 پرنیان بازنویسی شد.
سیستم گزارش ساز پرنیان مبتنی بر شیرپوینت با هدف ایجاد گزارشات پویا از داده های موجود در شیرپوینت ایجاد شده است. در این سیستم می توان گزارشاتی از روی داده های لیست ها و کتابخانه های موجود در یک Site در شیرپونت تهیه کرد. در پست های گذشته قابلیت های گزارش ساز پرنیان مورد بررسی قرار گرفته است. علاوه بر آن تیم توسعه پرنیان در اردیبهشت ماه دستاوردهای جدیدتری در زمینه گزارش ساز داشته است که در ادامه اشاره کوچکی به آن شده است:
- تولید خودکار فایل گزارش RDL از روی دستور Sql در گزارش ساز پرنیان
- چند زبانه کردن برنامه سیلورلایت گزارش ساز پرنیان
- قابلیت تعیین نمایش تاریخ ها به صورت شمسی

•    وب پارت منو- نسخه 1-1:
همانطور که در فروشگاه شیرپونت آورده شده است ، وب پارت منو برای ایجاد یک منو زیبا و قابل کنترل در شیر پونت ارائه شده است.در نسخه قبلی وب پارت منو امکان ایجاد منو در دو حالت وجود داشت که حالت سوم حالتی است که در نسخه جدید افزوده شده است:
1-    حالت عمودی: در این حالت منو کاملا به صورت عمودی قرار میگیرد .

 

2-    حالت عمودی (تب): در این حالت یک منو عمودی وجود دارد که با کلیک کردن روی یکی از گزینه های منو، منو عمودی دیگری باز میشود.


3-    در نسخه جدید وب پارت منو ، حالت سومی تحت عنوان  منو افقی در تنظیمات وب پارت افزوده شده است که منجر به نمایش آن به صورت افقی میگردد.

•    قابلیت جدید وب پارت فیلتر نسخه1.1 در شیرپونت 2010-2013:
وب پارت فیلتر پرنیان  امکان فیلتر آیتم ها را بر اساس شرط هایی که برای یک یا چند ستون تعریف میکنیم ، فراهم می کند. در نسخه جدید از وب پارت قابلیت جدیدی افزوده شده است، که با افزودن این قابلیت از ستون های نمای انتخابی یا تمام ستون ها میتوان تنظیمات را برای فیلتر انجام داد.


•    قابلیت جدیدی به وب پارت درگاه پیام 2010 و 2013 افزوده شد.
در گاه پیام ایجاد کارتابلی برای دریافت پیام از دیگر کاربران پورتال و همچنین ارسال پیام به کاربران دیگرمیباشد.
راهکار درگاه پیام به زبان ساده یک زیرسایت نوع خالی می باشد که از لیست هایی به منظور نگهداری پیام های ارسالی و دریافتی تشکیل شده است ، دارای نماهای مختلفی می باشد و میتوان در آنها جستجو کرد.این سایت به عنوان یک درگاه یا یک مکان مرکزی برای راهکارهایی که نیاز به انجام پیام رسانی داشته باشند عمل خواهد کرد. برای مثال در تنظیمات راهکار ارسال پیامک پرنیان میتوان این سایت را به عنوان درگاه انتخاب کرد.همچنین در این سایت تنظیمات مربوط به ارسال ایمیل و پیامک انجام خواهد شد. قابلیت جدیدی به درگاه پیام افزوده شده که امکان حذف داده های قدیمی و بلااستفاده از لیستها و کتابخانه ها را به ما میدهد.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS