وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

جستجو در شیرپوینت 2013 - قسمت دوم

قسمت اول این مطلب به توضیح مختصری از قابلیتهای جستجوی شیرپوینت 2013 پرداختیم. ادامه مطلب را در این پست بخوانید.

نتایجِ دقیق و متمرکز جستجو
مایکروسافت شیرپوینت 2013 با اعمال قابلیت‌هایِ جستجویِ سریعِ محتوا و تلفیقِ آن با جستجویِ اصلیِ موجود در خود، واسطی پویا و متمرکز را ارائه می‌کند. این واسط‌ها به سادگی قابلِ پیمایش هستند و با برخورداری از واسطِ کاربرِ اجتماعیِ جذاب‌تر باعثِ سودمندی و گیرایی بیشترِ تجربه‌ی کاربر می‌شوند. کامپونِنت‌های درونیِ پردازشِ تجزیه‌ و تحلیلِ محتوا و کاربرد باعثِ مرتبط‌تر شدنِ نتایجِ جستجو با کلید‌واژه‌هایِ موردِ جستجو می‌شوند.
در بینِ این ویژگی‌ها پیشنهادِ جستار استفاده از قابلیتِ جستجویِ شِیرپوینت را بسیار ساده‌تر می‌کند. این پیشنهاد‌هایِ جستار حدس‌های هوشمند و کمک‌های مستقیمی را ارائه می‌کنند که با عرضه‌ی نتایجِ صحیحِ جستجو و کمک به اجتناب از اشتباه‌هایِ تایپی در زمان صرفه‌جویی می‌کند. اگر شرکت‌ها بخواهند قابلیت‌هایِ جستجو را به کاربرانِ ناشناس عمومیت دهند، شیرپوینت 2013 با استفاده از پیشنهاد‌هایِ جستارِ Mavention امکان تلفیق را در وب‌سایت‌هایِ عمومی شِیرپوینت فراهم می‌آورد.


جستجویِ آخرین اسناد به محضِ ثبت‌شدنشان
در شِیرپوینت 2010 ما برایِ فهرست کردنِ آخرین مجموعه محتواهایِ ثبت‌شده در یک تاریخِ بخصوص باید خزِش‌های عنکبوت‌هایِ موتورِ جستجو را زمان‌بندی می‌کردیم. در صورتِ حجیم بودنِ مجموعه‌های محتوا و بزرگ‌تر بودنِ آن‌ها نسبت به اسلات‌هایِ خزش، خزِشِ بعدی باید تا اتمامِ فهرست‌شدنِ مجموعه محتوای موردِ نظر توسطِ خزشِ قبلی صبر می‌کرد. به علتِ این فاصله‌ی زمانی فرآیندِ فهرست‌بندی پیچیده و زمانبر می شد.
مایکروسافت برای اطمینان از بهنگام شدن نتایجِ جستجو با همان نرخِ اضافه شدنِ محتوا در سایتِ شیرپوینت یک شرکت، ویژگیِ خزشِ پیوسته را در شیرپوینت 2013 عرضه کرده است. این ویژگی موجب می‌شود که برنامه‌های متعددِ فهرست‌بندیِ فزاینده‌، فرآیند‌هایِ موازیِ حصولِ اطمینان از به جا نماندن هیچ محتوایی در نتایجِ جستجو را بانجام رسانند.
شِیرپوینت 2013 بمنظور حفظ تازگیِ منابعِ محتوا و فهرستِ جستجو، خزش‌هایِ پیوسته و اتوماتیک را تسهیل می‌کند، این خزش‌هایِ پیوسته با فرآهم آوردنِ امکانِ تنظیمِ زمانبندیِ خزش توسط اَدمین‌ها نیازِ به زمانبندی خزش‌های فزاینده و اعتبارسنجی را رفع می‌کنند. شِیرپوینت 2013 همچنین امکانِ حذفِ آیتم‌هایی از فهرستِ جستجو را توسط کاربر با استفاده از گزارش‌هایِ خزش فرآهم می‌کند.


تلفیقِ شِیرپوینت 2013 با برنامه‌هایِ وبِ آفیس
شیرپوینت 2013 پیش‌نمایش‌هایِ هوشمند صفحاتِ وب و اسناد را عرضه کرده و وظیفه‌ی زائدِ جستجو میانِ فایل‌ها برایِ یافتنِ فایلِ صحیح را نیز حذف می‌کند. نمایشِ هوشمندِ سند در شِیرپوینت 2013 به کاربران امکان این را می‌دهد که تنها با نگه‌داشتنِ نشانگرِ موس بر رویِ هر نوع سند یا فایلی پیش‌نمایشی از آیتمِ موردِ نظر را ببینند. این مساله باعثِ صرفه‌جویی بسیار در زمان شده و به کاربران در بهره‌وری بیشتر کمک می‌کند.
شِیرپوینت 2013 بمنظورِ نمایش و همینطور ویرایش محتوایِ آفیس و جستجوی پیش‌نمایش‌های اسناد، امکانِ تلفیق با برنامه‌هایِ وبِ آفیس را فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند سندی را از کتابخانه‌ی شیرپوینت 2013 و یا اِسکای‌درایو انتخاب کرده و اسناد را با تمامِ قابلیتِ مایکروسافت‌ آفیس و یا نرم‌افزارهایِ پشتیبان‌شده‌ی موبایل ویرایش کنند. برنامه‌هایِ وبِ آفیس در صورتِ تلفیق با شیرپوینت 2013 میزبانیِ سایرِ ویژگی‌هایی چون هم‌نویسی، تغییرِ ردگیری، پیش‌نمایشِ سریع و غیره را فراهم می‌کند.
شیرپوینت 2013 با این قابلیت‌های جستجویِ بهبود یافته می‌تواند بوسیله‌ی بهترین و ممتازترین تکتیک‌های جستجو به شرکت‌ها کمک کرده و در بهره‌وریِ بیشترِ کارکنانشان موثر واقع شود.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS