وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

جستجو در شیرپوینت 2013 - قسمت اول

ویژگی‌های جستجوی سریع محرک بهره‌وری در سازمان

​در سال 2008، مایکروسافت شرکت فناوری با نام جستجو و انتقال سریع ASA را با هزینه  1.2 میلیارد دلار خریداری کرد. پس از خریداری این شرکت، مایکروسافت برپایه اعتباری که از جستجوی سریع ایجاد کرده بود، در شاخه جستجوی سازمانی وارد شده و با معرفی ویژگی جستجوی سریع در شیرپوینت 2013، تسلط خود را براکوسیستم تعامل در فضای کاری افزایش داد.
در ابتدا مایکروسافت آن را به عنوان مولفه ای جداگانه عرضه کرده و سپس تلاش، زمان و هزینه قابل توجهی را برای تزریق کردن "راه حل FAST" درون شیرپوینت صرف کرد. این ادغام در آخرین نسخه شیرپوینت 2013 کامل شده و بهترین مولفه‌های سرور جستجوی اکسپرس، جستجوی سازمانی شیرپوینت و سرور جستجوی FAST در یک پلتفرم جستجوی شیرپوینت واحد جمع شده اند.


با استفاده از قابلیت‌های جستجوی شیرپوینت 2013، در زمان صرفه جویی کنید

نسخه‌های اولیه شیرپوینت از طریق پرس وجوهای وب، جستجوی محتوی را تسهیل کرده بودند، هنگامی که جستجو خارج از Site Collection بود، محدودیت عمل به وجود می‌آمد. اکنون می‌توان از امکانات شیرپوینت 2013 برای شاخص گذاری محتوای بازه گسترده ای از منابع (مانند: وب سایت‌ها، اشتراک فایل‌ها، پوشه‌های تبادل شده، یادداشت‌های lotus و غیره) استفاده نمود. شیرپوینت 2013 مخزنی واحد از شاخص‌ها می‌سازد که به کاربران تجربه مرکز جستجوی سازمانی واحدی داده و نیاز به رفتن به برنامه‌های مختلف برای جستجوی یک نوع اطلاعات را مرتفع کرده است.
تغییرات اساسی معماری به غلبه برمحدودیت‌های نسخه اولیه کمک کرده است. اکنون کاربر می‌تواند محتوی چندین مجموعه سایت را شاخص گذاری نموده و درنتیجه قابلیت‌های WCM موجود شیرپوینت را تقویت می‌بخشد. این بهبودها، همراه با ویژگی‌های جدیدی مثل نحو پرس وجو، پیشنهادات پرس وجو و قاب بازبینی نتایج (که با بردن ماوس می‌توان جزئیات کامل را مشاهده کرد) به کاربران کمک می‌کند به نتایج جستجوی سریعتر و دقیق تری دست یافته و درنتیجه بهره‌وری خود را افزایش دهند.


ادامه دارد ....

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS