وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

جستجوی محتوای حساس در اسناد شیرپوینت

امروزه سازمان‌های مسئول، از انواع روش ها و سیاست‌ها استفاده می‌کنند تا داده‌هایشان را امن و مطمئن نگه دارند. این مساله وقتی که با داده های حساسی (ازجمله شماره کارت اعتباری، شماره امنیت اجتماعی، یا اطلاعات مربوط به مشتری) تا اطلاعات اختصاصی (از جمله اختراع ثبت شده و یا اسناد محرمانه) سر و کار داشته باشیم، اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. حفاظت از این اطلاعات حساس مهم است چراکه سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا با صنعت، دولت، و قواعد دیگر همکاری مناسب داشته باشند.
آفیس 365 اکنون این قابلیت‌های ضروری را برای پست الکترونیک با DLP در سرویس‌های اکسچنج، اوتلوک، و OWA فراهم کرده است. خوشبختانه مایکروسافت در حال برداشتن قدم‌های اولیه برای DLP در شیرپوینت و OneDrive است. تا امکان جستجوی امن در اطلاعات حساس را فراهم نماید.

با این قابلیت جدید شما قادر خواهید بود تا:
•    محتوای حساس را در شیرپوینت آنلاین و OneDrive جستجو کنید.
•    از 51 نوع اطلاعات حساس توکار استفاده کنید (کارت های اعتباری، شماره گذرنامه، شماره امنیت اجتماعی، و غیره).
•    اسناد متخلف را شناسایی  کنید، گزارش صادر کنید و بر طبق آن هماهنگ شوید.

در ادامه توضیح می دهیم این قابلیت چگونه به شما کمک می کند:

جستجوی محتوای حساس در شیرپوینت آنلاین و OneDrive
DLP برای شیرپوینت آنلاین و OneDrive، اکنون در نسخه Enterprise جستجو تعبیه شده است. این قابلیت به شما این اجازه را می‌دهد تا محتوای حساس را در مرکز eDiscovery موجود جستجو کنید، و محتوا را در جایش نگه می‌دارد و جستجوی سریع را ممکن می‌کند.


 

نتایج جستجو محتوای حساس را در شیرپوینت آنلاین و OneDrive از مرکز eDiscovery در شیرپوینت آنلاین نمایش می‌دهد.

مدیر سایت شما می‌تواند جستارهای ساده یا پیچیده را وارد کند تا در انواع منابع از جمله سایت‌های تیمی و فولدرهای OneDrive کاربران بخزد. زمانی که جستار شما اجرا شد، نتایج زیر تب شیرپوینت ظاهر می‌شود در جایی که می‌توانید آن‌ها را درجایشان مرور کنید. می‌توانید با اضافه کردن خواص نمایه از جمله «نویسنده» یا «تاریخ» جستار را به سادگی تنظیم کنید تا نتایجتان دقیق‌تر بشود. مهم است که توجه داشته باشید که اجازه‌ی استفاده از مرکز eDiscovery با توجه به نقش محافظت شده است تا اطمینان حاصل شود که افراد مناسبی، نه هر کسی در سازمانتان، به اجرای این جستارها و مرور محتوای حساس دسترسی دارند.


استفاده از 51 نوع اطلاعات حساس توکار
آفیس 365 طیف گسترده ای از انواع اطلاعات حساس از بخش‌های مختلف صنعت و مناطق جغرافیایی را فراهم می‌ کند، از جمله شماره کارت اعتباری، شماره امنیت اجتماعی (SSNs)، شماره حساب بانکی، و انواع دیگر، که ممکن است شما از قبل از بسیاری از آن‌ها برای جستجوی محتوای حساس در پست الکترونیکی استفاده می کرده‌اید. این انواع اطلاعات حساس بر اساس تطبیق الگو شناسایی می‌شوند و تنظیم آن‌ها ساده است. اکنون قادر خواهید بود که انواع اطلاعات حساس را به جستجو در شیرپوینت آنلاین و OneDirve با ساخت جستارهای ساده، بسط دهید.

 

در مورد تمام 51 نوع اطلاعات حساس توکار یاد بگیرید.

 

میتوانید از یک یا بیشتر از این 51 نوع اطلاعات حساس توکار استفاده کنید. در اینجا می‌توانید جستاری با استفاده از هر دوی انواع اطلاعات حساس شماره کارت اعتباری و شماره امنیت اجتماعی  ایالات متحده (SNN) استفاده کنید.

 

اسناد متخلف را شناسایی  کنید،  گزارش صادر کنید و طبق آن هماهنگ شوید.
اکنون قادر خواهید بود که اسناد متخلف احتمالی را سریعا و مستقیما از مرکز eDiscovery، مرور کنید. همچنین قادر خواهید بود که لیست اسناد را برای مرور بیشتر Export کنید و سپس اقدامات دستی مثل تنظیم اجازه‌ی به اشتراک گذاری، حذف داده‌ها از سایت‌های مشترک، و غیره بر اساس بررسی از نتایج انجام دهید.
Export کردن نتابج ساده است و خودتان می‌توانید یک نسخه از فایل‌ها را با گزارشی از نتایج جستار دانلود کنید. می‌توانید جستار را ذخیره کنید و سپس توجه‌تان را به بررسی نتایج جستار معطوف کنید. وقتی که جستار را ذخیره کردید، می‌توانید سند را بررسی کنید، مثبت‌های کاذب را چک کنید، و اگر لازم بود جستار را محدود کنید یا بسط دهید. محل هر نتیجه جستجو در گزارش مشخص است و اگر نسخه‌ی فایل‌ها را دانلود کنید، ساختار فایل اصلی را از شیرپوینت کپی می‌کند، پس تمام آن مسیرها در نسخه‌ی کپی شده حفظ می‌شوند.


مرور نتایج، اطلاعات بیشتری درمورد سند(های) کشف شده درمحل نمایش می‌دهد، که می‌توانید آن‌را برای مرور بیشتر باز کنید، یا کل نتایج را صادر کنید.

خلاصه
جستجوی محتوای حساس در شیرپوینت و OneDrive اکنون در تمام جهان برای استفاده‌ی شما در محیط آفیس 365 در دسترس است. با این قابلیت جدید، می‌توانید در مورد اینکه چه اسناد حساسی در شیرپوینت آنلاین و OneDrive برای تجارت وجود دارد و کجا هستند اطلاعاتی به دست آورید. و داشتن این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا با صاحبان محتوا بهتر کار کنید تا محافظت از داده‌های حساس تضمین شود.

نقل قول از مایکروسافت "در ادامه‌ی همین سال، قابلیت‌های بیشتری را که فراتر از کشف و مرور محتوای حساس است معرفی خواهیم کرد. این قابلیت‌های آینده به شما اجازه خواهد داد تا سیاست‌هایی ایجاد کنید که به صورت خودکار محتوای حساس را مشخص کند و براساس نیازهای سازمانتان اعمالِ محافظت کند، از جمله اقدام کردن برای مثلا حذف یا قرنطینه محتوا تا زمانی که بخواهید مرور بیشتری کنید. همچنین خواهید دید که تجربه تطابق برای شما در آفیس 365 را متحد می‌کنیم، و برای شما کنترل‌های امنیتی تثبیت‌شده و توکار با دسترسی آسان فراهم خواهیم کرد. "

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS