وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

به بهانه شروع فاز دوم توسعه اتوماسیون اداری پرنیان

روزهای اولی که در پرنیان تصمیم بر تولید سیستم اتوماسیون اداری شد رو خوب خاطرم هست. آن زمان تنور تولید اتوماسیون های اداری مبتنی بر شیرپوینت خیلی داغ شده بود. و شرکتهای نرم افزاری به روشهای مختلفی سعی کردند این نیاز بازار ایران را در بستر شیرپوینت و با استفاده از قابلیتهای گردش کار و لیستها و بعضی هم با InfoPath مرتفع کنند. اما پرنیان به دنبال کار متفاوتی بود، این شد که پروسه تحقیقات اتوماسیون اداری شروع شد و تقریبا تمام نرم افزارهای اتوماسیون اداری ایرانی بررسی و مقایسه شدند. اما هنوز نتیجه راضی کننده ای حاصل نشده بود. و همچنان خلاء به کار گیری یک ایده نو احساس می شد. پیشنهاد شد که علاوه بر نرم افزارهای ایرانی، نمونه های خارجی از اتوماسیون اداری ��ا هم بررسی و مطالعه کنیم. نتیجه ای که از تحقیقات همکاران من در پرنیان حاصل شد بسیار جالب توجه بود. اینکه سیستمی با عنوان و کاربرد اتوماسیون ادرای در دنیا وجود ندارد!!! و آن طرفی ها برای تبادل نامه های سازمانی و حتی رسمی از سرویسهای ایمیل استفاده می کنند.

همین بهتر ایده بود، چرا ما یک سرویس ایمیل مطرح و معروف را که در بیشتر سازمانهای خصوصی و دولتی به کار گرفته می شود به عنوان پایه سیستم اتوماسیون اداری پرنیان استفاده نکنیم و این گونه شد که معماری اتوماسیون اداری پرنیان بر پایه outlook, Exchange و شیرپوینت شکل گرفت.

در طول مدتی که از تولید نسخه اول اتوماسیون پرنیان می گذرد و در جلسات ارایه متعدد تا کنون کسی را ندیده ام که از این ایده استقبال نکند. زیرا که استفاده از outlook به عنوان کارتابل سیستم اتوماسیون اداری پرنیان، به کاربران کمک می کند تا بدون تغییر بستر کاری و یا نیاز به یادگیری نرم افزار جدید بتوانند علاوه بر ایمیل، نامه های اداری، پیامک، فاکس و ... را ارسال/ دریافت کنند.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS