وبلاگ پرنیان پردازش پارس

مقالات آموزش اتوماسیون اداری و شیرپوینت، فیلم های آموزشی، آخرین اخبار و دیگر مطالب مرتبط با دنیای نرم افزارهای سازمانی

اطلاعات بیشتر »

امکان پیگیری فرایندها در شیرپوینت

یکی از مسائلی که در اجرای فرایندهای شیرپوینتی که توسط کاربران وجود دارد، دادن امکان رهگیری یک فرایند یا یک درخواست به آنهاست. در واقع کاربر باید در هر وهله از زمان بتواند وضعیت درخواست خود را پیگیری نماید. این امر خصوصا در مورد کاربران ناشناس که در اغلب موارد پس از ثبت فرم دسترسی به آن را ندارند، بیشتر نمود پیدا می کند.

متخصصین پرنیان راهکار جدیدی برای مساله با تقسیم آن به دو بخش ارائه دادند و هم اکنون راهکار در پروژه های شرکت پیاده سازی می شود.

بخش اول وب پارتی است که امکان ورود کد رهگیری به همراه چندین ویژگی دیگر اعم از کلمه عبور، آدرس سایت مربوطه، نحوه نمایش و قالب بندی و سایر موارد را می دهد. از دیگر امکانات این وب پارت امکان نمایش نتیجه پیگیری در قالب یک مقدار Html را دارا می باشد. در مورد نحوه کار این وب پارت و سایر اطلاعات آن همکاران ما در بخش وب پارت نویسی توضیحاتی را در بلاگ ارائه خواهند داد.

بخش دوم پیاده سازی وب سرویس رهگیری جهت جستجوی فرایند مورد نظر و یافتن و ضعیت پیگیری آن و تبدیل آن به کد Html جهت نمایش در وب پارت مذکور است.

در واقع مجموع این وب پارت و وب سرویس به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به انتخاب فرایند مورد نظر خود، از میان چندین فرایندی که در سایت موجود است، درخواست خود را پیگیری نمایند. در واقع سیستم پس از وارد کردن کد رهگیری به صورت خودکار متوجه فرایند مرتبط با آن شده و پس از جستجوی وضعیت آن، نتیجه را به صورت خروجی  Htmlباز می گرداند.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS